| fischer3 a întrebat:

Cum imi fac un site,(nu pe blogger)si sa imi apara pe google?
FUNDA! va rog,raspundeti repede, urgent!

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Daca nu pe Blogger, atunci pe Wordpress, sau cumperi host + domeniu si platesti un Web Developer sa-ti scrie site-ul, sau cauti un template gratuit si-l modifici (daca stii ceva HTML, CSS, Java Script, PhP).

Iar ca sa-ti apara pe Google, trebuie sa fie indexat :) Pentru asta trebuie sa fie gasit de Google (ceea ce se intampla foarte repede).
Site-ul poate este aparut de mult pe Google, dar nu-l gaseste nimeni pentru ca apare pe paginile mai de la sfarsit, asa ca trebuie optimizat SEO + multe backlinkuri si un page rank bun ca sa apara site-ul pe primele pagini pe Google.

Foloseste Google Webmaster Tools.

Bafta!;)

Blogul meu: http://start-the-fun.blogspot.com/

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa faci un site calumea faca template uri si alte sabloane atunci inveti css, html, php, mysql, js ajax.

ca sa iti apara pe google nu trebuie sa faci tu nimic, daca vrei un rank bun pe google atunci trebuie sa te ocupi de SEO (search engine optimisation) care implica un proces foarte complicat, de durata si de cunostinte in domeniu.

| floweray a răspuns:

Poti folosi www.ucoz.ro... usor de utilizat, gratuit si iti poti face site/blog rapid.
Au si forum de suport: www.forum.ucoz.ro.
Bafta!

| bogddan4you a răspuns:

Stiu eu cum sa te ajut

iti faci un blog pe blogspot.com si apoi incepi sa publici si dai clik in mod public la fie care postare in parte.
Daca nu reusesti id mess anonim4you44

| hardwell a răspuns:

Din cate stiu eu, trebuie sa iti faci tu site-ul la o companie de hosting. Daca ai internet foarte bun, un server si iti permiti sa il intretii, iti poti tine singur site-ul.

| anisoru a răspuns:

Nu stiu nici eu>