| Ciocolataaaaaaaa a întrebat:

Cum ma pot distra cu prietenii afara in fata blocului?

7 răspunsuri:
| Ervin a răspuns:

Fotbal, d-ascunselea, şotron etc.

| ViseMaicăVise a răspuns:

Puteti spune toti bancuri, povesti amuzante, intamplari, etc. Sau daca e noapte povesti de groaza.
Cititi reviste cool cu vedetele preferate, ziare (revista presei), ascultati muzica... Da frau liber imaginatiei.
Distractie placuta!

| TheK0smy a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Daca esti mai mica poti juca betminton, te poti da cu rolele, trage cu bicicleta etc. Daca esti dupa 14 ani in colo nu prea ai multe variante nu mai esti tu de jocuri copilaresti poti sta cu o prietena la barfa,sa te plimbi, dar daca e vorba de un baiat poti sa te plimbi sa vorbesti altceva nu vad, daca e vorba de un colectiv nu mi se pare o idee buna sa va intalnit chiar in fata blocului si sa stati sa va uitati unu la altul.

| sebywarlord a răspuns:

Depinde cati ani ai /aveti! Orientati-va spre un sport sau o activitate care sa v-a placa la toti, sa aveti aceleasi interese, eu am 18 ani si in grupul meu de preteni nu avem problema asta "cum facem ce facem", vedem pe moment, depinde de starea noastra psihica dar si fizica ...mai facem caterinca unu de altu [e amuzant daca nu esti tu victima,dar daca stii sa accepti o gluma si, mai important sa o intorci inapoi, e mai bine]...cate odata poate o bere in fata blocului cu seminte si eventual o tigarahappy
altadata [mai rar] unii dintre noi venim cu laptopul afara si ne uitam la filme, ne uitam pe youtube etc [avem wireless de la o vecina de la parterbig grin]. sper ca ti-am dat idei
si inca ceva : "stai departe de etnobotanicile alea" daca vrei senzatii tari incearca ceva natural nnu chimicalele aleawinking

| FunkyPeach a răspuns:

Depinde cati ani aiconfused puteti zice glumelaughing faceti caterincahappy ascultati muzica. faceti freestylehappy jucati si voi fantanitza:devil). eu unu cel putin asta fac cu prieteniihappy [mai putin ultima partelaughing]. ne dam cu skate-urilehappy bmx. role. tot ce gasim prin casalaughing oricum. depinde de varstahappy

| NoLimiT_6750 a răspuns:

Ii dati lu unu un cap in gura si faceti misto de el...
Nu...
Deci sunt diferite metode!
Pt copii seara jocuri gen fate-a scunselea(cum ii zice) leapsa, hotii si politistii(curcanii cum le zic eu) sau puteti vb despre muzica(cel mai imp subiect din lume clown, iar daca sunteti mari...despre ce faceti la scoala...chestii trestii

| biby_5971 a răspuns:

Poti sa te distrezi(acum dau un joc pentru vara) umpland baloane cu apa si aruncand in voi e distractiv! sau cu sticle cu apa. puteti sa va jucati flori fete si baieti sau incercati sa pacaliti pe cineva mai bleg sa stea cu spatele la voi sau ceva de genu si fugiti printe blocuri si vedeti sa nu va prinda(e palpitant)