| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot castiga de la parinti bani de buzunar?

Răspuns Câştigător
| LadyMelian a răspuns:

Vorbeste cu mama ta, spune-i ca vrei sa aduni niste banuti si ca ai nevoie de ajutorul ei dar ca nu vrei sa iti dea bani degeaba, ofera-i ajutorul tau in schimb.Implica-te in treburile casnice.O sa fi bine privita daca vede ca oferi si tu ceva la schimb.

PS. Sunt curioasa ce se va intampla cand parintii vor sa vada acele culegeri invizibile pe care ai dat banii.Nu mintii ca o sa isi piarda increderea in tine.

| anonim_4396 explică (pentru LadyMelian):

Multumesc pentru cel mai bun raspuns.In niciun caz nu imi mint parintii.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dându-le o mână de ajutor în gospodărie.
Pa, pa.

| schlau a răspuns:

Iei 10 la bac.Pe langa banii de la parinti, iti da si guvernu vreo 3.000 de lei..asa ca ia 10 la bacwinking

| anonim_4396 explică (pentru schlau):

Cu siguranta iau 10 la bac, peste 7-8 ani laughing).

| schlau a răspuns (pentru anonim_4396):

E bine si atunciwinking

| Latinmoon a răspuns:

Spunandu-le ca iesi in oras si vrei sa-ti cumperi ceva de mancare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...Am vazut raspunsurile voastre.Sa fiti siguri ca eu n-o sa-mi mint parintii ( 1 tongueentru ca daca o sa am culegeri de platit, va veni ea sa le plateasca si 2 pentru ca nu este frumos. )

| geani444 a răspuns:

Sa ajuti cand au nevoie bafta

| Maryusea a răspuns:

Daca inveti la scoala, profita, spune-i ca iti trebuie la scoala, dac nu spune-i ca ai datorii la prieteni sau ca iti trebuie urgent si ca o sai reintorci.
Nu uita de funda!