| Andreea_5313 a întrebat:

Hei fetele, voi cati bani de buzunar primiti de la parinti?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai, alocatia care vine din partea scolii adica 42 lei o iau eu cand vine posta cu ea si tot la mine ramanelaughing

| Psihiatra a răspuns:

Depinde. Dar de obicei cat le cer atatia imi dau.Si de obicei nu cer peste 40 de roni...

| MirelaC a răspuns:

Helau.
bunica-mea imi da 50 de lei asa cand are ea chef.adica la vreo 2-3 lunithinking maica-mea imi mai da si ea 10-20 daca ii cer(dar mai degraba ii zic sa imi cumpere ea decat sa imi dea si sa imi iau eulaughing ). si-mi ajung.adica eu una ma descurc.mai ales ca imi iau si alocatia.
oricum nu ii cheltui in 5 zile pe toti si imi ajungthinking vreo luna sa zic?thinking si dupa scoala mai mereu ma duc in oras.

| Neeli a răspuns:

Pai la scoala imi da in jur de 10 lei... si in caz de ies undeva imi mai da 10-20.depinde unde merg...

| tzotzo2562 a răspuns:

Eu sunt acum in alt oras la scoalasi stau in chirie... mie in fiecare saptamana imi da maicamea 150 lei pentru mancare... iar pentru buzunar in jur de 100 leicand eram acasa imi dadea in jur de 20 de lei pe zi, pentru scoala si "sucuri" laughing