| anonim_4396 a întrebat:

Cati bani de buzunar primiti de la parinti? si la ce interval?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

30 lei pe lunalaughing. depinde varsta si scopul.si ce hotarasti sa faci cu banii.de ex. la mine in acesti 30 de lei intra ce imi iau la scoala...si mi gospodaresc destul de binehappy. si cand imi raman pun deoparte.si inca ceva. mie imi da mama 20 lei pe orice carte citita. eu aeg ce cites, citesc si primesc banii. e destul de fainwinking

15 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Pai la mine nu e o regula.adica nu e ceva fix sau la o data fixa.De fel cand am nevoie de ceva, ii zic mamei.si ea imi da cat crede si desigur cam cat are.

by daiiwinking

| c0rn3l1uss a răspuns:

Hmm. 150 lei [1mil 500 lei vechi]
Cam asa... dar din astia platesc si busu.happy

| c0rn3l1uss a răspuns:

Pe luna.big grin

| St!L a răspuns:

Ai mei nu au o situatie financiara destul de buna, nu pot sa spun ca nu primesc bani de buzunar, dar primesc mai putin fata de ceilalti prieteni ai mei.Nu pot sa-ti spun cu exactitate cat primesc.

| Aurelia a răspuns:

Cam 3 lei pe zi, in timpul saptamanii(atunci cand merg la scoala). In rest nu primesc bani de la parinti.

| Bia:X a răspuns:

Aproximativ 50 lei pe saptamana.

| MissD a răspuns:

Nu e ceva chiar fix. De obicei imi da 50 de mii pe zi si cam 100 cand ies in oras.

| dadaaaaa a răspuns:

Cam 50 de lei pe saptamana...

| Seline a răspuns:

10 lei pe zi. 50 lei daca e sa ies undeva.

| aLyNuSh a răspuns:

Pai la scoala ma duc pe jos.Si in timpul scoli imi da 5 lei si in weekend prin parc sau unde ma duc 10 lei.

| crizantema a răspuns:

Bani de buzunar nu am mai primit de mult...sigh Dar primesc bani de autobuz in fiecare luni si cum de la scoala vin pe jos, economisesc ceve gologani si pentru mine big grin

| Me23 Tia a răspuns:

3 lei pe zi.si cand ies depinde.intre 20 lei si 200 lei.cam asa.big grintu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate doi lei in fiecare zi.si cate 10 lei daca ies in oras. dar se intampla rar.vad ca la 20 de ani mai mult le place calculatorul decat fetele.

| ioanaa899 a răspuns:

Nu prea mult gen 2/3 lei pe zi.big grin

| justana a răspuns:

Zilnic 4-5 lei si atunci cand am nevoie pentru ceva anumea cat imi trebiue...