| beautiful a întrebat:

Cum pot deveni expert TPU ?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai macar 500 de raspunsuri. Trebuie sa dai dovada si de eficienta. Adica mare parte din raspunsuri trebuie sa fie castigatoare. Aici trebuie sa decizi ce vrei. Ori dai multe raspunsuri superficiale si urci in clasament ori putine dar bune. Trebuie sa dai dovada de bun simt si de faptul ca vrei cu adevarat sa ajuti. Nu trebuie sa intri in dispute. In mod normal e nevoie si de putina vechime, cam 5-6 luni.

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

@Flav, raspunsul acesta l-am acordat in conditiile in care sunt multi oameni pe site cu experienta si care asteapta inca de mult meritoriu un titlu. E adevarat ce spui tu, dar in conditiile de fata mi se pare corect sa ai ceva experienta. Oamenii care merita si care sunt mai vechi au intaietate.

| Flav a răspuns:

@bacemi - am anumite dubii asupra raspunsului tau. Clasic, de altfel. Minim 500 de raspunsuri? Pai, anul trecut, a fost facuta o fata experta si de abia de avea 100-200 raspunsuri, pe nume masly. Nu am contestat decizia, ba din contra, am fost de acord, fata era buna pe domeniul ei. Apoi, nu trebuie sa intri in dispute? Pai sunt multi experti implicati in dispute, important e nu cum au iesit din ele, ci comportamentul lor din acea infruntare, atitudinea, limbajul avut. Putina vechime, 5-6 luni? Vrei iarasi sa-ti vin cu exemple de experti care au fost facuti dupa numai 2-3 luni?
Ce e cu raspunsul asta clasic, daca nu e corect? Adica, il consideri un raspuns util? Ca ti-ai mai luat si fundita pe el, e alta poveste.

| Malvina24 a răspuns:

Devii expert TPU danda dovata de seriozitate! Daca cu adevarat raspunsurile tale sunt utile pe site o sa vina si vremea cand vei fi desemnat ''expert'' pana atunci ai de munca! Succes!

| cornel a răspuns:

Pai sa ai multe fundite

| AdiSR a răspuns:

Trebuie să ai foarte foarte multe fundiţe.

| Derye a răspuns:

Trebuie sa dispui de o inteligenta peste media celor de pe acest site, raspunsurile tale sa fie concrete, la obiect, si corecte.
Dar peste toate astea eu zic ca conteaza inteligenta (si da, am vazut cacofonia). Chiar daca raspunsul tau nu e 100% corect, daca esti bazat pe niste fapte, calcule, statistici, eu zic ca e bine.
Multa bafta si iti garantez eu ca ti s-a spulberat orice sansa de a deveni expert o data cu intrebarea.

| Derye a răspuns:

Aprob pe @Flav!

| JustMeFlory a răspuns:

Raspunsuri cat mai bune, si sa petreci cat mai mult timp pe sitehappy

| adryanb27 a răspuns:

Dar de ce vrei sa fii tu expert? lasa/i p altii sa decida asta!

| GaleaMarius a răspuns:

Stai online 10/24 lucrand la raspunsuri si mai bv tongue
fundita plz

| george_3138 a răspuns:

Navigand mai mult pe site!