| cFlorin a întrebat:

Cum pot face rost de bani? Am 13 ani si sunt baiat.Astept raspunsuri. Funda

7 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Ai putea sa-ti vinzi lucruri personale functionabile care nu-ti mai trebuie si vrei sa-ti iei altele in locul celor care le ai! Si asa faci bani! sau ai putea cere parintilor! Bafta!

| XxXxAlessiaXxX a răspuns:

Te poti duce la niste si sa ii ajuti cu aceva anume.Cum ar fi daca te duci la bunica sa si ii speli vasele de bucatarie sa iti dea niste bani te duci la matusa ta ii dai cu aspiratoru prin casa te duci la unchiul tau ii maturi prin curte curte.O poti ajuta pe mama ta la curatenie.Te poti duce si la vecina ta.

| カルメン a răspuns:

Vanzare de garajhappy

| NewLife18 a răspuns:

Poti foarte bine sa le ceri parintilor,pana la facultate esti pe banii lor, cand mai cresti te poti angaja, acum poti pur si simplu sa le ceri lor!

| Rosa12 a răspuns:

Cel mai sigur lucru ar fi sa te rogi de parintii tai sa iti de-a alocatia ta, doar e a ta. Daca nu merge vinde-ti un lucru de-a tau.

| dragos65436 a răspuns:

Cerele parintilor ma dc la 13 ani vrei sa faci tu bani du-te mai bine la scoala deschurcate cu parinti daca esti indeajuns de destept sa ajungi macar pana la facultate si so o faci

| Ady99Ady a răspuns:

Cere parintilor! sau cautati de lucru : imparti ziare in oras etc.