| MestecGuma a întrebat:

Cum pot invata sa scriu mai repede cu diacritice? nu inteleg ca atunci cand vreau sa dau semnu " : ) ) " imi apar diacriticele nici decum semnul [ emoticonul ] pe care il vreau
cum pot invata?
funda

Răspuns Câştigător
| Sebby a răspuns:

Uite aici :
http://conexiuni.net/......tice_3.htm

3 răspunsuri:
| Sebby a răspuns:

Depinde de limba tastaturii. Umbla putin in Control Panel! happy

| MestecGuma explică (pentru Sebby):

Adica? si ce trebuie sa setez?

| Master1ro a răspuns:

Daca ai tastatura QWERTY, adica primele 6 litere de pe tastatura sunt cele de mai sus, tu trebuie sa ai tastatura setata pe EN(United States).
Daca ai Windows 7, gasesti aici modul in care vrei sa iti functioneze tastatura:
Start - Control Panel - Clock, Language, and Region - Region and Language - Keyboards and Languages - Change keyboards...