| arianamarie60 a întrebat:

Am schimbat limba de la laptop din engleza in romana, dar nu ma lasa sa pun diacriticele cand scriu. Ce pot sa fac ca sa scriu cu diacritice?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te ce limba afiseaza in bara de lucru (taskbar) si schimba in romana (Ro).

| arianamarie60 explică (pentru Salontanul):

E afisata limba romana, dar cand scriu nu apar diacriticele

| Salontanul a răspuns (pentru arianamarie60):

Atunci nu inteleg ce-i! Imi pare rau! Poate daca as vedea!

| AlleXuSS a răspuns:

Buna la romana ai selectat Romanian(Legacy?)pentru ca ala este cu diacritice si ca sa schimbi intre ele apesi alt+shift si butoanele cu diacritice ar fi cam astea https://imgur.com/a/cixYawD! revin-o cu reply daca nu merge happy