| yupiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Buna!
Vreau sa scriu cu diacritice, am selectat jos in drepta de pe EN pe RO, dar nu merg diacriticele sad
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai Windows 7, lângă RO mai ai o tastatură cu un fir în sus. Dă click acolo şi alege Romanian (Legacy).

4 răspunsuri:
| Stitch92 a răspuns:

Diacriticele sunt pe tastele:
[ = ă
] = î
; = ș
' = ț
\ = â

| cosmincuriosu97 a răspuns:

Du-te in start-control panel-regional and languagee options-langues-add si adaugi limba romana si scrii cu
[ = ă
] = î
; = ș
' = ț
\ = â

| AnonimaD134 a răspuns:

Caută pe youtube cum să le instalezi, şi eu am căutat şi am mi-a arătat printr`un filmuleţ cum să le instalez. O zi bunăwinking

| ikEr98 a răspuns:

Incearca combinatia de pe tastatura cu shift+alt s-ar putea sa nu mearga din prima. Daca nu merge deloc inseamna ca nu le ai. O zi buna!