| YepIsSuspended a întrebat:

Cum pot sa imi creez un nou Local Disk?

5 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Cu un program de partitionare
http://www.symantec.com/norton/partitionmagic
http://www.partition-manager.com/
- foarte mare atentie la explicatiile date la fiecare software, recomandat ar fi sa ai o partitie goala pe care sa o imparti, sau oricum sa te joci cu partitii goale- pe care nu ai putea sa le stergi din greseala

| antonius74 a răspuns:

Fie iti cumperi un nou hard disk pe care ti-l imparti in cate local disk-uri doresti, fie iti reformatezi unul pe care-l ai (adica il stergi) si spatiul liber in imparti in alte 2, fie iti reinstalezi windowsul, stergi tot si imparti spatiul existent in cate local disk-uri doresti.

| daniDeeDee a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windows-ul.

| Brotacelu a răspuns:

Formatandu-ti calculatoru, iar cand instalezi windows-u stergi partitiile existente[sau una si faci 2]
sau adaugandu-ti inca un hard in unitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie un cd special pentru asa ceva. daca il ai iti spune el ce sa faci in mare parte:d