| 44TheSinner44 a întrebat:

Cum poti sa cresti in abonati pe YouTube? Nu vreau raspunsuri de genul: du-te la alt videoclip si spune in comentarii sa se aboneze la tine.

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ai nevoie de content de calitate, calitate video si audio foarte bune si sa iti faci promovare. Altfel nu ai cum sa cresti in abonati.

| 44TheSinner44 explică (pentru Intruder19):

Am content de calitate, calitate video si audio foarte bune. "Sa iti faci promovare". Eu sa-mi fac promovare, mie? Unde sa-mi fac promovare? Fii mai explicit...

| Intruder19 a răspuns (pentru 44TheSinner44):

Colaborari cu alti youtuberi mai cunoscuti, ii platesti sa iti faca promovare la canalul tau.

| Iunix a răspuns:

Lasă aici link-ul canalului tău de YouTube și dacă îmi place poate mă abonez.

| Sketch2 a răspuns:

Iti sfatuiesc sa incepi sa lucrezi. Eu am un canal si am abia 14 abonati, chiar daca incerc sa fac content cat mai calitativ, punand videoclipuri saptamanal, fac animatii (utilizand Adobe Flash CS6 professional), unboxing-uri, si topuri. Incearca sa faci content calitativ, si foloseste-ti bugetul pentru a face content mai bun, spre exemplu ia un microfon okay, nu trebuie sa fie 1080p de la inceput, dar pana la urma ar fi okay daca ai putea, eu fac asta, lucrand in 1920x1080 pixeli big grin. Eh. Iti recomand sa cauti pe YouTube,, It pe paine" si vei gasi un youtuber care a discutat despre asta, cauta printre videoclipuri big grin happy laughing Incearca sa te faci cunoscut pe mai multe retele de socializare (Facebook, Tumblr, Instagram) si daca ajungi mai mare pe acele retele, da share canalului tau pe acea retea. Si daca reusesti, incerca sa gasesti un youtuber care sa iti faca o promovare, si chiar puteti deveni prieteni. Am facut asa cu cineva (Panda-aprox. 100 abonati), eu i-am facut un banner 3D, el mi-a facut promovare, sau poate gasesti,, pa degeaba''. Eu cu el am ajuns prieteni big grin Incearca sa folosesti pasii meu big grin Daca tot care e canalul tau? (al meu este Wopio laughing ) Inca ceva, incearca sa pastrezi comunicarea, legatura dintre tine si abonati, cat de putini/multi! Hai ca te las! big grin

| Sketch2 a răspuns (pentru Sketch2):

Sper sa citesti tot big grin laughing

| Iunix a răspuns (pentru Sketch2):

Poți să-mi lași link de la canalu tău de YouTube?