| deutsadeea a întrebat:

Cum sa fac sa am unghiile tari(le am ffff moi zici ca sunt din ceara)si sa imi creasca mai repede sau cel putin sa nu mi se mai rupa? fundita

Răspuns Câştigător
| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Buna.Si eu mai demult eram in aceeasi situatie ca si tine, dar mama mea mi-a zis ca uleiul de masline e un remediu pentru asa ceva.Trebuie sa il incalzesti si sa stai cu unghiutele in ulei, dar uleiul sa fie cat de cald poti tu sa suporti si stai vreau 30 de minute si faci asta de mai multe ori pe saptamana si o sa-ti devina tari.Si ca sa-ti creasca repede apa este un remediu.De exemplu eu cand spal vase imi cresc unghiile, nu cu mult dar imi cresc.Sau cand lucrezi cu apa, nu neaparat cand speli vase, atunci iti cresc unghiilelove struck.Bafta.

8 răspunsuri:
| Stitch92 a răspuns:

Ia vitamina D(multa0 si in fiecare seara sa tii unghiile in ceai de musetel. Fundita!

| StartingANewLife a răspuns:

Le dai cu ulei de ricin. e excelent

| coloor a răspuns:

Datile cu oja. fundita?

| loveyouschatz a răspuns:

Trebuie sa le ingrijesti tot timpul sa le ti date numai cu oja. orice frumusete merita un sarcificiu! bafta

| aly1alyca a răspuns:

Dale cu un strat gros de lac de unghii

| biank_2628 a răspuns:

Incearca sa iti dai cu ulei de ricin cu vitamina a e foarte benefic... fundita
?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dale cu lac sau cu oja si se vor intari. funda?

| ioanamia a răspuns:

Pai incearca sa le inmoi in ulei incis asa ti se vor intariwinking si vor creste mai repedehappy

sper ca te.am ajutattongue