| alexx102428 a întrebat:

Cum sa fac sa imi mearga pe laptop programul my web tv? Cine imi explica pas cu pas?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Http://www.cool-tv.ro/

In Germania, folosesc din 2012 programul din aceasta pagina, (la inceput rula direct in Internet Explorer x86, mai nou e un program de sine statator)
Trebuie sa instalezi de aici

http://www.cool-tv.ro/help-tv.html

SOPCAST 7,
si pluginul pentru VLC (eu am in prealabil VLC Player instalat)
Restart la laptop, apoi pornesti programul dorit, de pe primul server in general. Cand nu functioneaza cu primul, incerci al doilea server.

Problema e ca deschide foarte multe reclame, trebuie inchise cu atentie, sa nu dai ok pe nimic (doar le inchizi cu X).

| Sn4k3 a răspuns:

Instalezi sopcast.

| ziftode a răspuns:

Te duci pe un canal, ORICE CANAL, si in dreapta sus o sa apara o casuta cu niste butoane deasupra, apasa pe cercul cu un i inauntru si iti spune ce sa instalezi, sau pe chat si pune intrebari acolo daca nu reusesti
trebuie neaparat instalat sopcast in primul rand, vlc dupa, ace e mai putin important (e foarte stufos si nu merge prea bine, in plus IN NICI UN CAZ sa nu il instalezi daca nu esti in Romania, incalca drepturile de autor din cauza ca practic e un player live de t0rrenti, chiar daca, canalele pe care le vezi nu sunt pe t0rrent, mai bine sa fii sigur decat amenzi usturatoare sau mai rau)