| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-i spun mamei mele cand imi va veni menstruatia? ea nu mi-a zis niciodata despre asta, dar eu stiu. Nu mi-a venit inca. Dar cand imi va veni.

4 răspunsuri:
| Nu conteaza a răspuns:

Eu pur si simplu am intr p mama dc am o chestie maro p chiloti si mi-a spus chatterbox dar le stiam dinainte oh go on daca chiar vrei sa stii spune-i ca ai citit undeva ca e ceva care ti se va intampla si ai vrea sa stii despre ce e vb tongue

| scarly86 a răspuns:

Pai daca nu vrei, poti sa nu i spui, numai sa te informezi daca ea nu a facut o, pe net, despre ce inseamna menstruatie, despre cum se pune un absorbant, ce medicamente poti lua daca te doare putin(cum este normal). oricum isi va da seama cand va vedea absorbantele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io zic sa o imtrebi acum despre asta chiar daca stii, fiindca se va simti prost, ca nu ai luat-o in seama mai devreme.

| marius5600 a răspuns:

Vorbeste cu ea e ceva natural si nu trebuie sa iti fie jena.