| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-i spun mamei mele ca mi-a venit ciclul? Mi-e rusine sa-i spun si nu stiu cum.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i: mama, am devenit domnisoara. Va intelege.

| Zenithf a răspuns:

Du-te si spune-i ca o invadat armata rosie. Sau intreab-o cum era cand era fata, cum se intelegea cu bunica, daca vorbea de chestiuni mai delicate cu ea, etc. Sau te duci in baie si iei singura un tampon, sau ii zici la mama ca s-au terminat tampoanele, in caz ca nu sunt. Si mai sunt n variante. Ea te-a nascut, de ce sa-ti fie rusine?

| katala a răspuns:

" mama, nu ai niste tampoane in plus? "

| Ancutsa a răspuns:

Buna!
Stai linistita, si mama ta are probleme de astea, toate fetele! spune-i cel mai bine si ea te va sfatui cu mai multe amanunte legat de asta. Oarecum se va bucura de stirea ta. Ai grija de tine! pa-pa

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu ai o relatie prea buna cu mama ta, daca iti este rusine sa ii spui ca ti-a venit ciclul.Pacat! Apropie-te cat mai mult de ea! Ma intreb ce vei face cand vei avea primul contact sexual? mama ar trebui sa iti fie prima prietena!

| cossmy a răspuns:

Da dc sa'i spui? ce'o intereseaza p ea. O sa'si dea seama pana la urma.thinking

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, nu are de ce sa iti fie rusine sa-i spui mamei tale ca tia-a venit ciclul. Este un lucru absolut normal de care nu trebuie sa-ti fi rusine. Multa sanatate. pa

| nopenopenopenoope a răspuns:

Salut asa am patit si eu si atunci cand am vazut dimineata am scris un mesaj si i-am zis:"Mama am...problema".winking

| usy313 a răspuns:

1. Mama, o atacat Rusii.
2.Mama, o venit Mos Craciun
3.Mama, Sunt pe rosu
happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sfaturi tias putea da deoarece nici eu nu stiu cum sa ii spun mamei mele... eu ma inteleg cu mama dar tot imi este rusine

| Yuyai a răspuns (pentru anonim_4396):

Și mie mie rușine.nu știu ce să fac ce să spun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ei bine. mie chiar astazi mi-a venit ciclul. adica azi dimineata iar mama plecase cu tata la niste neamuri. m-am dus in baie mi-am luat un always si mi l-am pus m-am gandit cums a i zic mamei.desi imi era rusine de zis trebuia sa i zic.asaca cand a venit i-am zis mama vin putin pana in baie te rog si cand am venit i-am spus ca ''m-am imbolnavit.alt exemplu este pr meu careia i-a venit ciclul cand a venit de la coala. A vrut sa se dezbrace de blugi(erau stramti pe picior jos) si a vazut ca are ceva rosu pe chiloti. ea stia ca i-a venit ciclul, asaca ca sa evite un moment jenant cu mama ei a strigato si i-a spus sa vina sa i dea pantaloni jos ca nu poate caci sunt prea stramti atunci cand i-a dat pantaloni jos mama ei a vazut chilotii albi cu sange si i-a spus ti-a venit ciclul iar ea a zis serios mama ei spune da, si asa nu a trebuit sa zica ea mamei ci mamei ea (destept nu?)

| Ionela03 a răspuns:

Sper ca i-ai spus mamei tale