| claudiu89 a întrebat:

Cum sa scap de dependenta de calculator? am momente in care doar as sta acasa si m-as jucat jocuri (in special DOTA)big grin

Răspuns Câştigător
| Florinna a răspuns:

Cupleaza'te!

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Iesi cat mai des cu prietenii prin oras, citeste, practica un sport. daca ai vointa vei reusi. mult succes!

eileen
| eileen a răspuns:

Iesi afara, ia-ti un skate si baga mare prin parc, sau role, depinde ce iti place. Iesi cu prietenii la o minge, un suc, un parc, joaca carti si table cu mosulachii din parc, unii dintre ei sunt tare draguti, fa-ti prieteni noi, mergi la munte sau la mare, vine caldura, apuca-te de un sport nou, trage de fiare, invata sa gatesti, orice e posibil!

| RamonaMn a răspuns:

Asta patesc si eu mai mereu.Parintii imi zic ca timpul meu de calculator e prea lung.In fine.cum ziceai ca se numestebig grinOTA. Ia sa vad.big grin

| Chion a răspuns:

Pe timpuri se mai oprea curentul. ce sa-i faci termina toate jocurile pana la capatbig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mare pas pe care l-ai facut este ca iti dai seama singur ca esti dependent.este foarte important sa stii ca iti face rau psihic si fizic si te poti ajuta singur. a venit primavara si poti iesi afara la drumetii, poti practica un sport in aer liber impreuna cu prietenii. daca prietenii tai nu sunt adepti ai sporturilor iti poti cauta noi prietenii sau noi afictiuni, doar trebuie sa te gandesti ce te relaxeaza(in afara de calculator)si sa pui in practica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa orice altceva ce-ti face placere, considera ca n-ai calculator:discoteca, parc, film, spectacol, teatru...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt depedent dar nu stiu cum sa scap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai la buci

| firedragon77 a răspuns:

Da si eu is obsedat de dota joc de 5 ani si nu ma plictisesc. eu pana acum n-am gasit o solutie pentru dota da eu zic sa-ti gasesti o prietena. eu fix dupa ce m-am despartit de ultima m-am reapucat de dota. in concluzie fetele te scapa de pc

| kevvin a răspuns:

Fa-ti un program cat se poate de bun si mai util pentru a-ti face nevoile fizice si psihice.