| AcTy a întrebat:

Cum scap de dependenta de calculator?

4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Investeste timp si energie in alte lucruri, dezvolta un hobby, iesi pe afara, citeste ceva. poti face multe lucruri, mie imi este usor sa limitez timpul petrecut la calculator daca pur si simplu nu il deschid deloc in ziua respectiva si ma gandesc de la inceputul zilei ce as putea face pentru a umple acel timp, de obicei ma apuc de curatenie sau gasesc un film interesant la tv la care vreau sa ma uit.

| darrio2007 a răspuns:

Vinde-l.

| Zorok a răspuns:

Laba fa ****!

| Danuțadanadaniela a răspuns:

Gaseste alte lucruri interesante de făcut de exemplu ai putea sa stai cu prietenii sa citești sau sa te plimbi.O sa vezi ca oamenii sunt mai interesanți decât un ecran.