| AntoniaOrman a întrebat:

Ce pot face sa scap de dependenta de calculator si net?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Pai nu mai sta la computer. Controleaza-te. cand vrei sa te duci la pc, fa altceva sau poti sa te duci da nu sta ore, stai si tu jumate de ora, o ora sau hai doua maxim, dupa fa altceva, iesi pe afara, plimbate cu bicicleta, ce vrei tu. Cand ai chef de pc ori te duci si stai putin ori nu te mai duci deloc. Nu e asa de greu sa te controlezi. Bafta!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa-l vinzi.

| kar1GaNNN a răspuns:

Salut.
Iesi la plimbare. plimba-te de aiurea cate o ora - doua pe zi. imi inchipui ca daca stai toata ziua in casa nici prieteni nu prea ai. daca ai sa mai scoti si tu nasul afara ai sa mai socializezi si in timp ai sa-ti faci si prieteni cu care sa iesi la un fotbal, o bere. tot tu trebuie sa ai vointa, o reteta magica nu exista.
Sa iti faci o prietena... DAR NU IN FATA CALCULATORULUI.
Succes.
Daca crezi ca toate informatiile astea sunt inutile spargeti pc-u si aruncal pe geam si o sa te calmezi laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa scapi de dependenta adusa de calculator decat daca iesi afara!

| Nume2 a răspuns:

Sa le arunci pe geam laughing
acum serios iesi cu prieteni, stai cat mai deprate de ele big grin

| Trebla a răspuns:

Fa ceea ce iti place altceva decat calculatorul, iesi in aer liber, baricadeaza-ti calculatorul intr-un dulap, incuie dulapu, si arunca cheia la fier vechi.

| anonimul1111111111112 a răspuns:

Salut! Eu ti-as recomanda sa iesi pe afara
cu prietenii la un suc, sau alte chestii, sa asculti muzica, sa mergi cu bicicleta, citesti o carte s.a sper ca te-am ajutat imi dai te rog funda?

| kar1GaNNN a răspuns (pentru anonimul1111111111112):

Dar tu esti sclav? Aici se da funda cui merita laughing

| anonimul1111111111112 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Auzi Tecktonic20cm pe cine faci sclav tu cocona?
auzi nu ma jigni

| kar1GaNNN a răspuns (pentru anonimul1111111111112):

Nu te jignesc laughing te alint