| florina200 a întrebat:

Cum sa scapi sau sa te acomodezi cu sentimentul ca intr-o zi nu o sa mai ai o necuvantatoare

Răspuns Câştigător
| diamar a răspuns:

Tu le cresti si faci tot ce tine de tine ca sa le faci fericite insa stiu ca atunci cand le dai altcuiva, despartirea e grea,poate cu lacrimi in ochi reusesti sa-i zici la revedere animalutului ce ti-a crescut sub privire insa in timp te vei obisnui, asa am facut si eu, gandeste-te ca cea mai grea despartire e cea de oameni...atunci iti vei da seama ca un animal mai poti lua, un om este unic. Sper ca te-am ajutat si daca tu consideri ca raspunsul meu e cel mai bun si merita premiat eu as fii recunoscatoare!

3 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Adica cum te obisnuiesti ca o sa moara cainele sau pisica ta? Cand am primit catelul de la mama, mi-am jurat ca o sa fac tot posibilul sa moara de batranete. Am trecut cu ea prin multe necazuri dar si enorme bucurii. Am reusit sa-i ofer o viata cum niciun caine nu viseaza si a trait pana la 17 ani! Sunt extrem de fericita ca a murit de batranete. Cred ca durerea ar fi fost mai mare daca ar fi murit, sa zic, daca ma uitam dupa cai verzi pe pereti si o calca masina sau manca otrava de pe jos. Asa ca sfatul meu ar fi sa incerci sa-i oferi absolut tot ce are nevoie animalutul tau, sa-l ingrijesti ca pe un fratior ca sa traiasca mult iar cand va muri de batranete sa fii multumita in sufletul tau ca a murit asa cum e normal si ca tu ai facut tot ce se putea sa fie fericit animalutul.

| florina200 explică:

Minnie multumesc pentru sfat este foarte folositor dar ma refer sa le cresti o perioada si dupa aia trebuie sa le dai la altcineva. poate mai ai un sfat.

| florina200 explică:

Multumesc mult pentru sfat este foarte folositor ca sa ma despart de 3 oisicute micute micute de aproape 2 luni