| Aly_9916 a întrebat:

Cum scapi de sentimentul de "iubire"? As vrea un raspuns logic...

21 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Te imbeti, o injuri pe aia de fata cu toata lumea si gata ti-a trecut toata iubirea.

| RoCkKiD a răspuns:

De obicei alcoolul ajuta..si niste droguri usoare poate..depinde ce ai pe aproape.

| klark7410 a răspuns:

N-ai cum...tocmai aceste sentimente ne fac sa fim cu adevarat oameni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea e motivul pentru care traim, de ce ar vrea cineva sa scape de acest sentiment?!

| bengalezu a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce vrea? pai poate baiatul vrea sa nu se mai injoseasca in fata unei fete care umbla cu toti sau este parasuta intelegi acum?

| SageKid a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate sufera in dragoste si de asta.Ca sa uiti de,, iubire'', ocupa-timpul cu altceva, eventual cunoaste alta fata

| anonim_4396 a răspuns (pentru bengalezu):

Pai asta o sa treaca cu timpul. Durerea ce-o simte astazi, va fi forta care maine il va ajuta sa se ridice happy.

Răspuns utilizator avertizat
| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pai ce vrei sa spui prin faptul ca "vrei sa scapi de sentiment"? iubesti pe cineva anume si vrei sa incetezi? pai afla ca e cam greu. de ce? pentru ca "a iubi" e ceva frumos. practic pentru asta ne nastem. Te nasti sa iti iubesti familia, prietenii si cei ce vor face parte din viata ta in viitor. Vrei sa scapi de iubirea fara de gagica? ei, afla ca e cam greu daca vrei sa o uiti mai ales daca ati avut o perioada lunga de relatie.

dar daca vrei neaparat sa scapi de acest sentiment, ocupa'ti timpul cu altceva decat sa te gandesti la persoana pe care o iubesti. du'te in oras cu prietenii, iesi la o pizza, invita in oras pe altcineva. ai grija sa fi in permanenta ocupat.
eu iti urez bafta!

| ThePunkGuy34 a răspuns:

Stai pe pat, inchide ochii, si incearca sa -ti imaginezi in minte ca ai in o poza cu persoana iubita, si incepe sa o rupi in bucatele din ce in ce mai mici, mai mici.Si dupa aia i-a o bricheta si arde bucatelele.Si dupa aia nu te mai gandi la acea persoana

| XxPaPuShIcACuFiTzExX a răspuns (pentru ThePunkGuy34):

Kintzi ar fi gelos pe filozofia ta scoasa si culeasca de prin filmulete scumpi.:*.

| edytZzza a răspuns:

Daca o/il iubesti, nu ai cum.winking

| STyL3z a răspuns:

In iubire nu prea exista logica
cand ti se imple inima ti sa goleste capullaughing
nu te poti abtine de a nu iubi e ceva omenesc si firesc
dar nici a uiti persoana pe care ai iubito nu e asa usor
dar ai putea incerca de a uita a practica nou activitati, de a incerca sa eviti anumita persoana, sa incerci sa cunosti pe altcineva, sa te relacsezi, sa te gandesti la alte clipe frumoase
nu am zis ca o sa fie usor sa faci asata, dar crede-ma ca cu timpul o sa uiti
cu toti am trecut/ sau vom trece prin asta
sper ca te'am ajutat:*

| AC251900 a răspuns:

Invata de la piatra.

| spdasinul a răspuns:

Pleci de langa persona care simti ceva incerci sa altceva

| Mikii193 a răspuns:

Dacă vorbești de iubirea adevarată nu poți scăpa de ea.

| Nastas_Valeriu_1995 a răspuns:

Tre sa devii psih bolnav sa iti shimbi comportamentul si multe altele. Doar ca iti trebuie timp

| Nastas_Valeriu_1995 a răspuns:

Doar cu gandul la ceea ca sa scapi de sentimente isi pune mintea scut. Instant te trimite in lacrimi jucand mintea fieste mirajuri sau fotografii din gind cu tine fiinduti jale tot de tine

| nimeni2016 a răspuns:

Lo

| 8538152 a răspuns:

Iubirea trece cu timpul. Iubirea mai poate trece daca încerci sa te întâlnești cu o alta fata.