| fan3dgd a întrebat:

Cum schimb parola de la yahoo messenger? fundiza

Răspuns Câştigător
| GaBBiii a răspuns:

Pai intrii pe id-ul tau apoi sus vezi ca scrie Account Info dai click acolo si apoi te loghezi?(in caz ca iti apare), dupa aceea scrie mai jos Change Password da-i click acolo scrii parola veche si apoi pe cea noua si gata.
Daca nu ai inteles intra aici : http://www.videotutorial.ro/? p=378
Sper ca te-am fost de folos:X!
Pa, pa fan3dgd!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intri in yahoo.com si cand te loghezi intri in cont si apoi te duci la configuratie perfil, acolo intri la optiuni si iti apare 2 rubrici cu parola o pui pe cea noua si jos iti spune sa o repeti din nou.

| Sperman a răspuns:

Messenger => My Account Info => Change your password.
Scrii parola actuala, dupa care scrii de doua ori parola noua.

| LostHappiness a răspuns:

Mergi în Messenger şi dai la Forgot your password? şi o schimbi. ^_^ Succes!

| MoonLight a răspuns:

Intri in mess. sus la meniuri ai meniul Messenger. Selectezi My Account Info si la Sign-In and Security alegi Change your password.

| AdeeLinee a răspuns:

Buna! Intri pe mess,dai sus acolo unde scrie Messenger, apoi click pe My account imfo si iti deschide o pagina. Urmezi pasii de pe acea pagina, atata tot:* Bafta

| Anita20Peace a răspuns:

Dai la Messenger, My Account Info,iar apoi la Change your Password din sectiunea Sign-In and Security dupa care iti vei scrie noua parola dorita.Sper ca ti-am fost de-ajutor!Succes!

| andragrigoras2000 a răspuns:

Iti creezi un nou id.winkingaltfel nu potiwinking

| behappy a răspuns:

Massenger -> My Account Info apoi iti scrii id`ul si parola. apoi in meniul Sign-In and Security -> Change your Password.
Sper ca ti-am fost de ajutorbatting eyelashes

| Volny95 a răspuns:

. In meniul principal, de sus, selectati Messenger
2. In sub-meniul care se deshide selectati si apoi dati click pe My Account Info
3. Se va deshid o pagina de la Yahoo unde vi se cere parola actuala. Tastati-o in casuta respectiva si apasati Enter (sau dati click pe Sign In)
4. Daca pana acum totul a mers fara probleme ar trebui sa va aflati in pagina cu informatiile despre contul vostru. Acolo, dupa informatiile despre nume si ID, veti desoperi un link cu numele de Change Password. Click pe el
5. Acum vine partea in care va schimbati parola. In pagina respectiva aveti trei casute. In prima (Enter your Current Password introduceti parola actuala. In a doua (Choose a New Password completati noua parola pe care o doriti. Pentru verificare, aceasta noua parola va trebui introdusa si in casuta numarul 3 (Confirm your New Password.
6. Daca parola a fost schimbata cu succes, va fi afisat pe ecran urmatorul mesaj : "You have successfully chosen a new Password".

Funda? blushing

| andreeasuperstar_4340 a răspuns:

Unde trebuie sa scrii numele si parola la yhoo vezi mai jos ca scrie forgod your password si dai clik acolo :d