| Sweet9469 a întrebat:

Cum pot sa-mi schimb parola la Yahoo! Messenger?

13 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

1.Mergi la www.yahoo.com și apasa butonul Sign In
2. Logheaza-te cu userul și parola Yahoo! După logare ve-i fi direcționat înapoi pe pagina de start yahoo.com. Aici în locul butonul Sign In va fi numele tau.
Click pe numele tau și din lista apărută apasă butonul Profile.Va trebui să reintroduci userul și parola și ve-i fi trimis pe pagina contului tau Yahoo! Aici vei putea modifica orice informație despre profilul tau inclusiv parola.
4. Pune cursorul pe butonul Account Info și din meniul apărut alege Change Password.
5. În pagina nou apărută introduci pe rând parola curentă și noua parolă de două ori după care apasa save.Noua parolă a fost salvată și va trebui să o verifici. Acesta este ultimul pas.
Vei primi un email precum că s-au făcut modificări în contului tau. După aceste etape nu vei mai puta accesa contul de mail și/sau messenger decât cu noua parolă. Succes!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Clic pe avararul tau\account info\introduci parola\sig in\in stanga, change your password\introduci parola veche apoi parola noua si confirmare\save

| Bybanu a răspuns:

Deschide mail-ul tău. Sus stanga o sa vezi Hi, numeletau, dai click, alegi Account info, in fereastra aparuta bagi parola ta, apesi enter, in urmatorul pas alegi Change your password, bagi parola curenta, si de 2 ori cea care o vrei sai save si gtbig grin bafta

| IamIce a răspuns:

Te ajut eu prin team viewer add me bosneanubogdan
sau daca vrei iti zic pe mess

| Alinaaaa_7085 a răspuns:

Intri pe yahoo messenger.
Messenger -> My Account info -> Change your password

| florinell a răspuns:

Buna, dai clic pe poza ta, asta daca esti pe mess, dai clic pe poza, apoi pe,, Account Info'', apoi ti se va deschide o pagina pe net, unde va aparea sa introduci parola, parola pe care o ai la mess, introduci parola, iar apoi, iti va aparea asa ceva:
Profile Information
Edit profile details

Contact Information
Update your contact information Choose how Yahoo! contacts you

Sign-In and Security
Change your password

Si dai clic pe Change your password... Funda?

| yumyumXDcherry a răspuns:

Http://help.yahoo.com/l/us/yahoo/edit/id_password/edit-13.html [aici ti se explica cum. dar in engleza] daca nu intelegi atunci trebuie sa fi logat pe yahoo [programul, nu de pe net] dai in Messenger=>Account Info ajungi la o pagina apoi dai click pe "Change your Password" vei ajunge in alta parte de unde scrii 1 data parola veche si de doua ori cea noua

| nocomment_4400 a răspuns:

Cand deschizi yahoo messenget este acolo jos scris cu albastru forgot password sau da la messenger apoi la my account info apoi la change password si pui care vrei u gata

| Blondamea a răspuns:

Baga id nazdravanademica si te ajut eu

| Camyyy_5609 a răspuns:

Foarte usor. pai intri pe google si scrii cum se schimba parola. dai la prima si mai jos iti arata un text ...si printre randurile alea scrie yahoo account. dai acolo si iti apaare yahoo id si password iti scriii id si parola acolo dai sing in... dupa iti apare change your password dai acolo si iti scrie parola actuala parola noua si inca odata parola noua si dupa dai save si gata.Bafta:X!

| gabytza14 a răspuns:

Simplu intri in mess dai acolo sus la messenger pe urma dai my account info. o sa-ti apra sa bagia parola ta o bagi si pe urma iti apare acolo toate informatiile si cum sa schimbi parola

| deeadeea_6822 a răspuns:

Cauta pe google

| deeadeea_6822 a răspuns:

Cauta pe google