| Sclipirici a întrebat:

Cum spuneam... vreau sa slabesc.Am reusit sa dau doar un kg jos si mi-e teama sa nu il pun iar.
Azi am inceput sa o las mai moale cu dulciurile si sucurile.
De dimineata am mancat vreo 4-5 stixuri (din alea subtirele), pe la 1 cativa covrigei si pe la 3 o rosie cu putin cascaval.Am baut 1 litru de apa si seara am spus sa mananc doar un mar.
Multe persoane mi-au spus ca ma infometez mai mult...ca am mancat destul de putin, desi nu prea mi se pare. Daca o tin asa toata saptamana + 30 de minute de sport in fiecare zi...cam cat as slabi?
Multumesc!

1 răspuns:
| RockOrNothin a răspuns:

Hmmm...Poti intreba si un specialist, un nutritionist adica pentru o dieta fixa si echilibrata! Dar nu uita, NU este bine sa faci foamea! Pe mine spre exemplu m-a indopat nutritionista si am dat jos 5 kg in cam 2 luni.Nu glumesc! Poate nu iti raspund bine la intrebare, dar e un sfatwinking Sportul este foarte bine ca il faci.Ar fi bine daca poti sa incerci sa faci inot sau pilates( Inotul e foarte bun, slabesti repede; pilatesul este bun pentru arderea caloriilor) Crede-ma, le practice pe amandoua. Incearca sa mananci mai bogat si evita pe cat posibil acidul si zaharul