| eduardos123 a întrebat:

Fara dieta si mult sport si mancat putin se poate slabi dau funda.as vrea cam vreo 15-20 kg intr-un an credeti ca se poate cu sport mult si mancare moderata si fara sucuri ciocolata covrigei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul sta in metabolism parerea mea cand vine vorba de slabit, http://ray25tm.blogspot.ro/......espre.html

eu recomand o dieta bogata in proteine,proteinele maresc viteza de ardere,plus ca nu ti foame asa mult ca daca manci carbo sau grasimi, sport dar nu exagerat ca poti pierde muschi,muschi ard grasimea,scopul tau trebuie sa fie pierderea grasimi nu a muschilor,dietele drastice fac sa se reduca muschi, sa se incetineasca metabolismul, ce recomand e brocoli,sfecla rosie,mere, ceai verde,varza,telina, salata si rar cate o porte de ceva dulce, daca mergi la o zi aniversara sau ceva special, painea trebuie eliminata de tot, pastele fainoase, ca sport recomand 30 de minute de culturism acasa cu 2 gantere in 3 seturi pe intervale flotari, genoflectiuni, ridicari la piept, tractiuni la bara, cardio recomand sa faci un program gen karate http://adio-grasime.ucoz.ro/......_diverse_f

nu trebuie mult sport sa te mori, trebuie sa faci intens atata tot, nu uita ca sanatatea e pe primul loc

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| CristinaSNC a răspuns:

Da se poate, atat timp cat mananci sanatos (fara grasimi, sucuri, prajeli ) si faci sport poti sa dai jos chiar mai mult.