| StefiChan8D a întrebat:

Cum sterg lipiciul de pe canapea? worried e lipici lichid, nu superglue. am incercat cu acetona, nu merge. ajutoor, ma omoara mama O_O

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cu acool, diluant sau acetona!

| Wehrmacht a răspuns:

Inainte sa incerci alte chimicale pune-le pe o parte a canapelei unde nu se uita nimeni si vezi daca o "ataca".Sa nu ai o surpriza si mai mare.
Incearca cu

-detergent
-clor
-pune ceva peste(prosop sau ceva) si incalzeste cu "fierul" de calcat dupa aia freaca(numai pata, ai grija) cu un burete din sarma.
-incearca sa o elimini cu o lama ascutita.Ca si cand ai taia par.
-Clor/Inalbitor.

Ai mare grija! Nu face amestecuri cum ar fi clor-detergent sau ceva de genu' asta.Chimicalele care le ai in casa pentru a face curatenie pot reactiona si produce gaze toxice.

| BiuL a răspuns:

Incearca cu ceva alcool, de exemplu spirt.

| TheBlackAng3l a răspuns:

Incearca si cu benzina, diluant...
daca nu are efect, dai foc si ia alta laughing
asta e nene, suntem oameni si gresim
este firesc sa gresim in viata
nu este sfarsitul vietii, ai tai o sa te certe un pic si gata...nu face vreo prostie sa o distrugi si mai rau.

| Lămâie00 a răspuns:

Incearca, cu o pila de unghi big grin