| MysticWayz a întrebat:

Cum vi se par Fenomene Stranii? Ati avut vreodata senzatia ca cineva va priveste sau va urmareste chiar daca sunteti singuri acasa. Sau vi s`a intamplat vreodata ceva infricosator?
Credeti in spirite sau demoni?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt stranii că nu le putem înțelege sau ne joacă conștiința feste?
Pa, pa.

| Ana a răspuns:

Cateodata imi este frica dar nu cred in spirite si nici in demoni.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

1: da, am avut senzatia asta des... la mine e un fel de "monstenire" la mine adica tata cand era mic ii era frica in casa singur si dimineata nu numai noaptea. mie sincer multe fenomene mi se intampla si sunt inexplicabile...
2: aia care zic ca nu le e frica:nu-ti face grij.doar isi ascund sentimentele! tuturor ne e frica dar ne ascundem de propiile sentimente.in lumea asta de acum pff faza e ca, exista spirite.stau pe pamant 40 zile dupa ce mor deci. exista

| Razvyh a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva si ma uitam eu mai demult la fenomene stranii dar acum nu i incer sa fiu mi s-a intamplat si mie ceva chiar saptamana asta intr-o dimineata cand ma pregateam sa ma duc la scoala si sa aprins televizorul singur habar n-am cum s-a intamplat asta pentru ca eu eram in camera alaturata si in camera repectiva nu era nimeni.
Si mi sa mai intamplat odata ceva ciudat tot cu acel televizor cam cu o saptamana inainte de asta cand am intrat o data in camera aceea si televizorul era aprins (nu tiu cum ca eu nu ma uitaem in ziua aceea la Televizorul respectiv) iar cand am intrat s-a stins singur.
Chiar nu stiu ce sa cred depre aceste fenomene (daca stau bine sa ma gandesc poate imi mai amintesc ceva fenomen) funda?big grin

| Adutza_2591 a răspuns:

Nu cred.Dar uneori am o senzatie ca ma urmareste cineva...dar casa este sfintita sibig grin nu imi eeste frica laughing

| EroR a răspuns:

DA am si eu senzatia asta... dar atunci cand ies afara noaptea imi este frica si constientizez ca nu e nimeni incep sa vorbesc singur sau imi chem catelul si vorbesc cu el... chestii din astea care sa imi distraga atentia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am frica de asta, dar stiu ca nu exista.Mai,spirite,demoni nu stiu...demonii=diavolii(din iad) iar spiritele=ingerii, duhul sfant...adica spun si eu! Eu simt cum se deschide televizorul,desi sunt in clasa,cand e liniste.E pacat ca,noi crestinii sa credem, dar nu cred, doar mi-e teama!batting eyelashes

| MagicSmile a răspuns:

Pe mine m`a speriat o chestie rau de tot intr-o seara cand eram mai mica... Ma uitam la un film de groaza in sufragerie, si pe peretele pe care vine lumina de la bucatarie am vazut o umbra, dupa aia s`au miscat farfuriile din stativstraight face si eram singura acasa si am aprins imediat lumina.

Sau in alta zi cand stateam la calculator am simtit o mana sau ceva mai greu p umar si tot asa eram singura acasa.

nu stiu ce sa cred...

| bubulina_8025 a răspuns:

Eu m-am uitat la the grade si era vorba deespre o chinezoaica moarta, si de atunci nu pot sa dorm, mi-a citit si preotul si tot o vad mai ales seara pe intuneric o vad cum ma priveste de pe scaunul de la birou, chiar si seara cand merg la bae imi e.:-sscrying