| Elena_1106 a întrebat:

Daca a-ti descrie un peisaj superb, pe care l-ati alege? Descrieti-l!

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Inconjurata de stanci... La umbra... cu lac de munte in fata. si relaxare totala. Ca de exemplu Lacul Balea, vazut de sus: http://www.descopera.org/wp-content/uploads/lacul-balea.jpg

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Undeva departe...
Departe de casa.Pe o plaja...Sa fie soare, aer curat si liniste love struckApa calda si curata.Soarele puternic.love struckNisipul fierbinte big grin
Cam asa sa fie love struck

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Transfagarasanul, peisaj superb in toata splendoarea lui cu lacul Balea, soare si zapada, plaja si batai cu bulgari de zapada in luna iulie, ceva de neimaginat si totusi adevarat...

auran
| auran a răspuns:

Cred ca toamna...multitudinea de culori te face sa visezi, sa-ti placa, sa-ti doresti si...sa iubesti - aerul inmiresmat al toamnei, frunzele aluncandu-ti prin par si freamatul acestora sub pasii tai...

| hândel a răspuns:

Insula vulcanica, pustie, vulcan inactiv, plaja cu nisip alb s'o padure de palmieri la umbra carora sa doarma o casuta de trunchiuri de palmieri. Intinsi pe nisipul fin, eu si iubita mea, sub un soare prietenos sa ne bronzam, sa ne imbaiem, iubim, pana adormim sub clarul unui apus magic. Offf,! happy

| Sabwy a răspuns:

As alege un peisaj de iarna. cu brazi. plini de zapada. cu copii jucanduse prin zapada catifelata si la geam mosul care vine aducand cadouri copiilor cuminti. Si-un semineu care arde bucati de lemn. si-o luna care spune parca Craciun Fericit!

| Elena_1106 explică:

Nu, nu am nevoie de o compunere, profa ne-a dat de citit pana incepe scoala, nu de scris compuneri si, daca as scrie una as vrea sa o scriu cu mana mea doar sunt a sasea nu sunt in clasa intai.

| kathessa a răspuns:

Mai, tu vrei o compunere pentru la scoala.
Mie una mi se pare fascinanta marea. Si ziua si noapte, si iarna, si vara... Ma innebuneste mirosul ei, zgomotul pe care il fac valurile, nesfirsirea ei... Te indeamna la vis, la iubire... Te cheama mereu. M-as muta si miine intr-o casuta pe maulul marii. Si intr-o zi am sa o fac!

| annda a răspuns:

Vara, dimineata la mare sa vezi un rasarit superb alaturi de iubit/iubita. Ce-ti mai poti dori? big grin

| troxanici a răspuns:

Vara... o valcea imprejmuita cu gard, totul e verde, nu mai e nimeni in jur, esti doar tu si cu prietenul sau prietena ta, simti mirosul ierbii proaspete... in departare se vede un pod ce duce spreo padure... toata natura parca s-a pus la cale sa va izoleze de restul lumii pentru cateva ore care par cateva zile... cerul e albastru iar printre copaci soarele ne dezmiarda trupurile goale... suntem doar noi, doar noi si natura... in spatele nostru florile isi transmit aromele pentru desavarsirea iubirii completata de susurul apei proaspete de munte... acesta este peisajul meu superb! Sper ca ti-a placut