| MoOniiCa a întrebat:

Daca am media 4, 45 (4) pe primul semestru medie facuta cu teza cu tot si pe semestrul 2 am media 5 trec? Adica daca raman corijenta pe sem. 1 dar cu media de pe al-2-lea trec nu trebuie sa dau corijenta sau ceva de genu` nu?

3 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Dacă iţi iese media 4 pe primul semestru, pe al doilea trebuie să iţi iasă 6, altfel eşti corigentă.
Sper că am putut să te ajut.

| DenisaOana a răspuns:

Nu treci! Daca pe primul semestru ai media 4, pe al doielea semestru trebuie neaparat sa ai media 6 pentru a nu ramane corigenta!

| Electricwoman a răspuns:

Daca media cumulata pe cele 2 semestre e de trecere => treci