| BeyondTheMusic a întrebat:

Dacă ar fi să alegi între ceea ce respecţi şi ceea ce-ţi doreşti, ce ai alege? De ce?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îmi doresc respectul!
Pa, pa.

| Crucified a răspuns:

Ceea ce doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aleg respectul.
Te pup!

| BeyondTheMusic explică (pentru anonim_4396):

Nu sunteţi în stare să înţelegeţi la ce mă refer...

| Pinocchio a răspuns:

Doresc ceea ce respect pentru ca respect ceea ce-mi doresc.

| HaLoGeNNN a răspuns:

Respectul.

| Klaryssa a răspuns:

Ceea ce doresc pentru ca eu imi pun pe primul plan dorintele si dupa respectul

| Alecsandra95 a răspuns:

Ricci are dreptate! daca imi doresc ceva e normal sa si respect acel lucru, la fel e si invers.
Dupa parerea mea sunt doua lucruri care se completeaza si nu pot fi puse in situatii - una impotriva celeilate. Sunt doua lucruri complementare. happy

| BeyondTheMusic explică:

Nu aţi înţeles ce vreau să spun...nu mă ajutaţi. Nu am întrebat ce alegi între respect si bla bla bla... Am întrebat ce ai alege dintre ceea ce respecţi şi ceea ce-ţi doreşti, exemplu. să spunem că tu îţi doreşti un câine, dar mama ta nu e de acord. tu îţi doreşti foarte mult dar în acelaşi timp îi respecţi si ei decizia. Ce ai alege? E doar un exemplu după care să vă formaţi voi alte exemple, nu înseamnă că vreau un câine, am pus această întrebare cu un scop, dacă nu aţi observat, la sfârşitul ei am întrebat "De ce?" Vreau argumente. Mulţumesc anticipat!

| Stoica_Daniela_1978 a răspuns:

In primul rand depinde de situatie
dar consider ca cel mai miportant e respectul, deoarece daca respecti poti primi ceea ce iti doresti