| TheBlackCrystal a întrebat:

Daca ati fi un anotimp care ati fi? (argumentati)Cea mai buna argumentare primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Eu aş fi iarna!
Rece ca gheaţa,albă ca zăpada şi goală precum copacii fără frunze.
Acum...să îţi explic sad
''Rece ca gheaţa'':aşa sunt eu în relaţiile cu ceilalţi.
''Albă ca zăpada'':nu e chiar ca zăpada, dar chiar am pielea destul de deschisă la culoare
''Goală precum copacii fără frunze'':aşa e sufletul meu; fără speranţă
Iarna e un anotimp trist, dar îmi place. happy
Chiar cred că aş reprezenta iarna.
Tu ce anotimp ai fi?

| dana85 a răspuns (pentru Alyra):

Ar trebui sa fii fericita ca te asemeni cu iarna, si nu pentru caracteristicile pe care le-ai gasit tu, ci pentru altele care ne definesc. Iarna e anotimpul alb al pacii, candoarei, inocentei. E bucuria fara sfarsit a Sarbatorii Nasterii IUBIRII, IERTARII si SPERANTEI. E cantecul lin de colinda si amintirea draga a copilariei. E chiotul ce rasuna in sat de jocurile copiilor. E povestea de neuitat, din jurul focului, a bradului impodobit. E bucuria de a darui si a impartasi.

| Alyra a răspuns (pentru dana85):

Da,ai dreptate; sunt o mulţime de lucruri frumoase la anotimpul iarna, de aia îmi place. Însă, din păcate mă aseamăn cu lucrurile triste. happy Asta e... oh go on

| TheBlackCrystal explică (pentru Alyra):

Mie imi place toamna si cred ca mai bine se aseamana toamna cu tristetea. Parerea mea.

| dana85 a răspuns (pentru Alyra):

Sa stii ca si eu avut multe momente in viata cand am gandit asa, dar vei vedea ca pe masura ce te apropii de varsta deplinei maturitati, aceste idei se schimba si dobandesti alte valori. Intoarce-te cu fata spre oameni si vei gasi, putini ce-i drept, care te vor face sa uiti gandurile de tristete, admira bucuria naturii si puterea de a darui a unui suflet mic de animal, priveste in sufletul tau si vezi cata caldura si dragoste gasesti Toata aceasta stare a noastra se datoreaza puterii si capacitatii noastre de a darui si a dragostei neimpartasite. Mi-ar face placere sa ne mai auzim. happy

| Alyra a răspuns (pentru TheBlackCrystal):

Ambele se aseamană. Doar că în mod diferit.happy Iar eu mă aseamăn cu iarna.(punct)

9 răspunsuri:
| Bitzy a răspuns:

Buna!
http://www.kudika.ro/quiz/14629
Eu as fi toamna deoarece este un anotimp plin de culoare, farmec si schimbare!

| Lavinia218 a răspuns:

Primăvara e perfectul simplu.
vara e perfectul compus.
toamna e mai mult ca prefectul.
iarna e imperfectul.

| deedeedienutza a răspuns:

As vrea sa fiu primavara pentru a aduce frumusete si bucurie in sufletele oamenilor.

| valescu a răspuns:

Eu as fi primavara pentru ca atunci m-am nascut!