| claudia93 a întrebat:

Daca faci sex neprotejat si el n isi da drumul in tine e posibil sa ramai insarcinata ...ast rasp

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am senzatia ca ai 16 ani...Chiar nu mai puteai astepta? Au intrat zilele-n sac? Macar pana te documentai si tu putin. Ca sa nu mai vorbim ca, in clasa a VII-a, la anatomie, se invata si despre mecanismele reproducerii. Chiar daca ai avut un profesor pudibond, macar puteai citi din carte.
Nu pot sa inteleg cum, avand acces la internet, pot unii sa fie in halul asta de ignoranti in niste probleme atat de importante.
Normal ca e posibil sa ramai insarcinata. E chiar foarte probabil.
Sunt asa de ieftine anticonceptionalele si prezervativele!
De ce va bateti joc de viata voastra?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cand faci sex neprotejat trebuie sa suporti consecintele, e normal ca poti ramane insarcinata, dar depinde si de perioada. Daca nu doresti sa ai surprize iti sugerez sa te protejezi.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da

| Farcas a răspuns:

Depinde. Daca iti introduce dupa actul sexual degetul in vagin si acesta e cu sperma, poti ramane insarcinata. Dar dc faci neprotejat? Vrei sa te risti cu vreo boala?

| Farcas a răspuns:

Depinde..Daca iti introduce dupa actul sexual degetul in vagin si acesta e cu sperma,poti ramane insarcinata..Dar dc faci neprotejat?Vrei sa te risti cu vreo boala?

| Pho3nix a răspuns:

Protejativa.
Parca vad ca te trezesti cu un copil si le faci o surpriza ''foarte placuta'' parintilor. (depinde ce varsta ai)

| hashe86 a răspuns:

Dupa categorie vad ca faci sex in timpul liber, probabil de plictiseala.
daca ai intra la categoria"Dragoste si sex", ai gasi nenumarate intrebari identice cu a ta.
inteleg ca esti speriata, dar incearca sa cauti si singura raspunsul.

| EUSIATIT a răspuns:

Depinde cit de protejat a fost si de atent./poate te a pacalit. e suficient 'o picatura...si depinde si de perioada in care ai fost tu. Dar de ce nu ai gasit un prezervativ?

| elena21 a răspuns:

Normal ca da. E foarte posibil. Chiar tu ai spus sex neprotejat. Acum depinde foarte mult si daca esti in perioada ovulatiei sau esti in perioada de dupa ciclu sau inaintea lui. Un sfat, nu mai fa asa niciodata decat daca vrei sa ramai insarcinata. Altfel, exista pe lumea asta nenumarate metode contraceptive. Trebuie doar sa te interesezi despre ele, despre gradul de protectie, despre riscuri si mai stiu eu ce te intereseaza pe tine si sa te hotarasti asupra uneia dintre ele. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... e posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai insarcinata, doar daca tipul e viril sau daca tu poti face copii, acum sa stii ca mai conteaza si cantitatea de sperma care a patruns in vagin.de multe ori e posibil sa nu ramai daca el a lasat o picatura foarte foarte mica...ramane in vagin sau la margina vaginului si in 3-4 minute de obicei mor spermatozoizii daca sunt in contact cu aerul si nu cu umiditatea... daca nu se intampla asta raman 2 variante, ori eliminarea spermei prin contractarea muschilor de pe peretii vaginului ori partea nefavorabila adica sarcina...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este posibil sa ramai insarcinata