| monica_4690 a întrebat:

Daca iti doresti cu adevarat ceva, credeti ca poate deveni realitate?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

DA!
Mi s-a intamplat sa imi doresc ceva din tot sufletul si pana la urma s-a intamplat!
De multe ori, nu am facut eu ceva concret, doar mi-am dorit si pana la urma m-am trezit ca incet incet dorintele devin realitate.
E drept ca unele lucruri s-au implinit cand nici nu mai credeam sau speram sa se intample si atunci abia ma mai bucuram de implinirea lor, obosisem sperand, sau, in anumite cazuri incercand sa determin indeplinirea lor.
NU stiu cum, dar pana acum, cu mici exceptii mi s-au cam indeplinit dorintele, poate ca se vor implini si altele mai tarziu, sau, daca nu se implinesc unele, poate ca e mai bine asa.
Se spune si poate nu intamplator: ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa ti se intample... asa ca, trebuie sa fim atenti la ceea ce ne dorim!

18 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Da, dorintele mele cele mai arzatoare au devenit realitate!

| psiholoaga a răspuns:

Doar daca faci ceva efectiv, activ, sa obtii. Daca nu... ai auzit expresia:"pica para malaiata in gura lui natafleata"? Nu te astepta la pere picate din cer, doar pentru ca iti doresti o para. Du-te la pom, catara-te si ia-ti una.

daniela
| daniela a răspuns:

Dac iti doresti cu adevarat faci tot posibilul sa iasa asa, deci poate deveni realitate

Bula
| Bula a răspuns:

Da, dar doar daca ai pile si sprijin suficient, ar dusmanii si indiviosii te ocolesc...

| DenissaDeea a răspuns:

Da/Daca lupti, ai dorinta si vointa sa iti implinesti visurile cu orce pret, poate deveni realitate.trebuie fi foarte increzatoare in propriile tale forte ca poti sa iti ideplinesti orce dorinta...

| Tsunade99 a răspuns:

Da, poate devenii realitate, dar asta nu inseamna ca trebuie sa stai de dimineata pana seara visatoare pe o canapea si sa speri ca dorintele tale se vor indeplini.
Chestia cu dorinta si cu gandurile tale, TOATE functioneaza prin legea atractiei. Legea asta are si ea niste reguli pe care daca nu le respecti degeaba iti mai doresti.
Exista si un citat celebru de Paulo Coelho, care spune
"cand iti doresti ceva cu adevarat, tot universul conspira pentru indeplinirea visului tau".
Poate te incurca fraza zu "tot universul.", ei bine asta e legea atractiei. Totul functioneaza asa. Uite, sa iti du un exemplu:
Daca in fiecare zi te plangi ca viata ta e groaznica si ca ai o gramada de datorii nu faci decat sa atragi asta.
Daca spui "ma doare capul", te va durea capul.
Daca iti doresti cu adevarat sa te muti la alta scoala (asta imi doresc eu acum) si te gandesti de dimineata pana seara sa te muti la alta scoala te vei muta la alta scoala.
Daca chiar te intereseaza, poti vedea filmul "the secret" si vei intelege "secretul" asta al universului.
Sa stii ca exista exemple in acel film care ar putea sa te uimeasca, ex: unui om care a suferit un grav accident i s-a spus ca va mai putea trai doar legat de aparate si pentru ca avea ceva distrus la plamani nu mai putea nici respira, doar cu nu stiu ce aparate ciudate. Nu se putea nici misca, toata viata urma sa fie o leguma. El isi dorea insa foarte mult ca de craciun sa iasa din spital, si in fiecare zi se gandea ca merge pe strada cand e iarna, iar in fiecare zi incerca sa isi traga aer in plamani pana a reusit.
Desi nu se putea misca si nu mai avea nici un viitor, de sarbatori l-au lasat liber si incet, incet s-a ridicat si cu pasi marunti a iesit din spital. Toti doctorii il priveau uimiti si aplaudau minunea care se intamplase. Astazi e un om ca ceilanti care a venit la interviu in film si a povestit ce i s-a intamplat.

Intelegi? Totul e posibil.
(bineinteles daca vrei sa zbori nu vei putea...in fine asta e o alta poveste).
"Care functioneaza intotdeauna, indiferit daca noi credem in ea sau nu, daca o intelegem sau nu. Indiferit daca vrem ceva neinsemnat sau ceva important, este la fel de usor de obtinut."
Haide ca te-am invatat ceva azi. Sper sa iti foloseasca. Succes!winking

| Alexandrinaa a răspuns:

Daca iti doresti cu adevarat, iar ceea ce doresti este bun, folositor, desigur ca poti obtine, cu multa vointa, munca si dragoste in ceea ce faci! Da, si la mine s-a putut, dar daca nu am muncit, nu am fost consecventa...am suportat consecintele...

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Nu cred, eu mi-am dorit ceva din tot sufletul si nu s-a implinit. Sunt doar sperante irositewinking

| Paula a răspuns:

Da, poate, mai ales daca ai posibilitatea de a o face sa fie adevarat happy

| BabyWL a răspuns:

Da, daca iti doresti cu adevarat si lupti pentru a deveni realitate, devine. Sar putea sa nu devina realitate doar atunci cand nu mai poti face nimic. eu exemplu ar fi ca iti doresti sa mergi intr-o excursie si ai aflat prea tarziu, cu 5 min inainte ca excursionisti sa plece. (nu stiu daca el cel mai bun exemplu, dar sper ca ai sa intelegi ce am vrut sa zic).
Iti doresc sa speri, sa crezi si ai sa reusesti cam tot timpul.
Ai incredere in tine! :*

| Elena0210 a răspuns:

Da. Ata daca iti doresti cu adevarat si lupti pentru asta.

| miriam a răspuns:

Poate deveni, dar in cazul in care si faci ceva pentru asta, nu ajunge doar sa-ti doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa principiu cu rabdarea treci si marea, ar putea fi adevarat... dar sunt multi care se plimba pe malul marii si nu stiu de ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata vreme cat nu mananca din binele altuia, e ok, altfel produce dereglari energetice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Dar vreau sa stiu cum.Cine imi poate raspunde la aceasta intrebare?

| Bessame a răspuns:

Da e adevarat! se intampla.trebuie rabdare incredre viata ne pune la incercare! ne da lovituri sperante ...si tot asa cand iti doresti un lucru dar trebuie sa cerezii foarteeeeeeee mult in el! Si binenteles sa crezi sa te rogi lui d-zeu! si devine realitate!

| KyTTy_6594 a răspuns:

Eu cred ca da

| monykas a răspuns:

Mai mult ca sigur dorintele devin reaalitate, pur si simplu este nevoie de timp, rabdare si incredere ca acesl lucru se va intampla la momentul potrivit! P.S.trebuie doar sa crezi...