| MaicutaMaui a întrebat:

Daca ma duc la plaja si fac pluta, in cate zile ajung in mijlocul oceanului? Sa zicem ca ma duc in Miami Beach.

19 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Miami se invecineaza la tarm cu oceanul, deci in secunda cand nu mai vezi tarmul (7-8 km) poti spune ca deja esti in mijlocul oceanului.
Bineinteles intrebarea ta nu are raspuns corect, pentru ca sunt prea multe variabile(vant, curenti ) dar as banui(pura banuiala) ca daca prinzi un curent cald catre ocean si un vant care sa te ajute, in cate va ore ajungi acolo.
Acum haide sa vorbim concret:
1. orice obiect care pluteste pe ocean va ajunge in final la tarm
2.Nu poti rezista facand pluta cateva ore
3. Daca nu inoti macar primii 600 de metri, valurile te vor aduce inapoi
4.Probabil ca te va manca si un rechinhappy

| Ckarmen a răspuns (pentru valentingb):

Punctul 4 de pe lista e cel mai bun raspunslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te mananca rechii si alte chestii din astea, daca bate vantu cum trebuie, daca nu mori de sete sau foame, daca nu ti se descuameaza pielea de la apa sau daca nu te arzi de la soare ai toate sansele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai materiale din ce sa construiesti pluta aia, dar sa-i pui si roti ca pe nisip nu e ca in ocean laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles,ce intrebare retorica)

| ParadiseCaroline a răspuns:

Miami e situat in Oceanul Atlanticlaughingcum poti tu sa faci pluta din Marea Neagra neavand nici o legatura cu oceanullaughingIntrebare idioatawinking

| valentingb a răspuns (pentru ParadiseCaroline):

Nu stiu cine e idiotul aici...maui nu zice ca pleaca de aici acolo, spune ca merge pe plaja din miami si se baga in apa.esti hazlie
dar ma superi cu limbajul neadecvat

| MaicutaMaui explică (pentru valentingb):

Daca nu a fost in stare sa inteleaga o simpla intrebare, iti dai seama ca bate vantul prin capul ei. Nu are rost sa te stresezi cu specimene din astea.

| valentingb a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Stiu dar imi place sa le dau peste nas increzutilor

| ParadiseCaroline a răspuns (pentru valentingb):

Ar trebui sa recitesti intrebarea apoi de doua ori raspunsul meu.Am spus ca intrebarea este idioata nicidecum cel care a postat-o.Atata timp cat nu te-am jignit ofera respect, dar la cat respect a ramas in tara asta ma indoiesc ca as putea primi de la un personaj ca tine.

| valentingb a răspuns (pentru ParadiseCaroline):

De ce cad merele in jos si nu in sus?
si asta e o intrebare aparent idioata, dar raspunsul la ea a triplat viteza evolutiei tehnologice.Asa ca lasa copila in pace.Ce spune ea nu e imposibil in teorie, e doar foarte greu de probat.

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Pai in primul rand nu poti sta asa de mult si o sa mori de foame si de sete(apa sarata nu e buna pentru organism)

| SILvyw a răspuns:

laughing) depinde....cate kg ai? laughing

| Ckarmen a răspuns:

Deci ma uimiti pe zi ce trece cu asemenea intrebari asemenea imaginatie nu va mai uitati la desene ca vad ca dauneazawinking fara suparare

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ckarmen):

fa-ti o poza si arata-ne cum arati in postura de gura casca

| Ckarmen a răspuns (pentru anonim_4396):

Maxim!laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ckarmen):

sluga dumneavoastra kiss

| Ckarmen a răspuns (pentru anonim_4396):

E bine ca mai si citimlaughing!

| DiiCoT a răspuns:

O sa fi primul om care moare de buna voiehappy.