| CarminaDenisa13 a întrebat:

Miami Beach se afla in Miami, nu? Adica ma refer ca e o plaja din Miami sau ceva separat ( oras ca de exemplu).

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cunoasterea cat de putin a limbii engleze te-ar fi ajutat sa iti dai seama ca beach se traduce plaja.Deci Miami Beach este plaja Miami.

| CarminaDenisa13 explică (pentru darrio2007):

Stiu foarte bine engleza si daca citesti bine am scris in a doua propozitie ca beach inseamna plaja dar am auzit ca este un oras si de aceea am intrebat.

| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

Si un pic de geografie sau informare inainte sa raspunzi te ar fi ajutat sa stii ca e de fapt o statiune nu doar o plaja.

e de fapt o mica insulita

https://www.google.ro/......13z/data=! 4m2! 3m1! 1s0x88d9a6172bfeddb9:0x37be1741259463eb? hl=en

| OnuOnulică a răspuns:

Da.

| Alexandr a răspuns:

Da

| dydu01 a răspuns:

Da big grin