| georgegeorge90 a întrebat:

Daca o persoana are rolul de creator de continut pe o pagina de facebook poate sa stearga ceilalti administratori sau sa inchida pagina?

4 răspunsuri:
| georgegeorge90 explică:

Deci poate sa stearga pagina?

| Furculingură a răspuns (pentru georgegeorge90):

Nu, doar administratorii pot pune sau scoate alţi administratori.
Cât despre ştersul paginii, mi se pare că doar cel care a creat-o o poate şterge. Oricum, în niciun caz creatorul de conţinut.

Uite diferenţa :

Creatorul de conţinut poate să editeze pagina, poate să trimită mesaje şi să creeze postări în calitate de pagină, poate să creeze reclame şi să vadă statistici.

Administratorul poate să administreze rolurile de administrator, poate să trimită mesaje şi să creeze postări în calitate de pagină, poate să creeze reclame şi să vadă statistici.

| ElennaGlc a răspuns:

Daca sterge pagina administratorii dispar

| cristina077 a răspuns:

Da,poti sterge si administratorii si pagina.