| Flowerz a întrebat:

Daca pe Youtube folosesc intr-un videoclip incarcat un cantec si n-am drepturi de autor, dar scriu la descriere : " I do not claim copyright to any of the songs used in this video" atunci mi se poate suspenda contul?

Răspuns Câştigător
| TeamLana a răspuns:

Nu. Daca nu pui : " I do not claim copyright to any of the songs used in this video", ti se poate suspenda. Dar in cazul tau, nu.

1 răspuns:
| Exio a răspuns:

Da, se poate suspenda.Ideea este ca nu ai drept sa incarci melodii/videoclipui/ etc fara acordul autorului. Nu conteaza ca pui mentiunea aceea.