| anonim_4396 a întrebat:

Daca persoana de langa voi pe care o iubiti f mult va spune ca ar fi mai bine sa ne despartim pentru ca nu vom avea un vitor impreuna pentru ca va veni un moment cand ne vom desparti(motiv pentru ca el nu a mai avut nici o relatie niciodata nu sa sarutat cu alta fata nimic si nu stie cum e sa ai o alta relatie si mi-a zis ca e curios daca exista fete mai bune, care sa se comporte altfel sa gandeasca altfel sa faca diferente) mentionez vb de 1 an jumate vb cu el (eu am 20 el are 19 NU merge in cluburi nu fumeaza nu are anturaje aiurea.) il iubesc f mult nu pot sa nu-i aud vocea o zi. iar cand mi-a zis acele cuvinte care desigur au fost spuse cand ne-am certat. l-am contrazis si am incercat sa-l fac sa inteleaga ca nu e chiar asa.Suntem inca impreuna se poarta f frumos nu e nimic diferit de cum am fost sau cum suntem chiar mai bine se poarta exceptional ma pupa tot timpul vb frumos si ma pretuieste si sunt sigura ca nu mar insela pentru nimic in lume.insa cuvintele care le-a spus mau deranjat m-au facut sa fiu nesigura si nu stiu ce pot face sa nu mai aibe astfel de ganduri.ca va fi cu mine pana la sfarsit nu ca vom avea un final el gasindusi alta si eu la fel...pentru ca eu consider ca desi amandoi la varsta de 18 ani am fost necopti(neavand relati)putem sa facem sa fie bine.Eu imi doresc sa raman cu el forever pentru ca il iubesc f mult.si vorbele spuse de el si acum daca ii spun ca vom ramane impreuna spune ca nu crede pentru ca rar gasesti 2 persoane amandoua necoapte(neavand niciunu o alta vita sexuala sau sentimentala)sa ramana impreuna pana la final.eu tac nu-i mai spun nk incerk sa ma adaptez sa cred ca sunt vorbe goale pentru ca el se poarta frumos si ma pretuieste.insa mi-e frica k va trece mai mult timp si voi fi lasata cu ochii in soare

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Draga mea! Viata asta e asa de complicata, incat nimic nu mai e sigur in ziua de azi.Mai mult ca sigur ce a zis el se va intampla(Nu vreau sa te sperii)din trei motive,(care sunt valabile si pentru tine):1-Din curiozitate
2-Din obligatie
3-Din placere
Asa ca nici macar calugarii/tele (care au depus un juramant de castitate)nu mai fac fata ispitelor! Sa fii pregatita pentru cand se va intamla! Sa fii iubita mereu ca acum!

| MarianWLF a răspuns:

Poate l-a luat gura pe dinafara nu te mai gandi ce va fi lasa sa se intample ce va fi va fi. Poate s-a indoit si el de cate ceva in relatie dar o sa ii treaca oricum daca ai zis ca merge bine nu ai de ce sa iti faci griji asa ca stai linistita si bucurate de relatie.