| voicuadelina a întrebat:

Dat-mi si mie va rog eemple de farse pe care le pot face de 1 aprilie laughing)...

Fundaa :X

Răspuns Câştigător
| Florinaaaaaaaa a răspuns:

De 1 aprile duceti-va la cineva pe care nu il cunasteti, strange-l in brate si spune-i ca de cand nu v-ati mai vazut si ce a mai facut?

Luati o foaie si scrieti pe ambele parti: "Citeste pe verso"

Ii spui unui coleg ca ti se pare ca i-a cazut ceva de pe banca. Atunci cand se va ridica sa vada ce i-a cazut tu ii strecori un pix sub fund si efectul va fi rasunator: ''Auuuuuuuuuu!''

Spune-i profei ca tabla cade si-i vei vedea reactia

1. ajungi primul la scoala
2. pui crema sau pasta de dinti p clanta, in interiorul usii
3. pleci si te ascunzi
4. cand vine urmatorul coleg se va murdarii si va merge la baie sa se spele
5. intre timp tu ii iei ghiozdanul si fugi cu el
6. daca nu vrei sa ai probleme da ghiozdanul inapoi inainte sa ai probleme cu diriginta/-ul

Daca ai vreun tovarash mai gurmand sau mai gras, fa in felul urmator: Spune-i ca tocmai ai castigat 10 gogosi (sau cate vrei tu) la o patiserie (ex:Yamy Yamy) dar pe care inca nu le-ai luat. Trimite-l pe el sa le ia pentru ca tie iti este rusine(esti cam timid) de fata care vinde gogosi deoarece e foarte sexy(convinge-l cu o bucata de hartie care sa confirme castigul, avand o semnatura, dar care insa este scrisa de tine). Succes!

Trimite unui prieten(sau cunostinta, dar sa fie o persoana mai disperata dupa o combinatie cu vreo fata de ex.) un SMS anonim (sau de pe un telefon pe care nu il stie) Si cheama-l la o intalnire cu tine, tu fiind semnat in SMS drept o fata la care el nu prea a avut sanse. Vezi ca e cam naspa ca eu am facut farsa asta si respectivul prieten nu mai vorbeste cu mine deloc.

Cumpara 48 role de hartie igenica si umple clasa cu rolele. Rezultatul merita bani!

lipeste pe podeaua coridorului un ban ( de preferat o moneda de 0.5; 1leu sau cat ai posibilitatea) cu super glue si ai sa vezi cati au nevoie de bani in zile de azi.

Pentru farsa urmatoare ai nevoie de un complice. Unii profi aduc un casetofon pentru a pune casete "educative" elevilor. Stai cat mai aproape de casetofon. Dupa ce profu' pune caseta complicele tau il cheama si il tine ocupat in timp ce tu schimbi caseta "educativa" cu una rock si dai volumul la maxim. Efectul va fi rasunator!

Ii spui unui coleg: "Vezi ca iei vopseaua!".
Sa vezi cum se uita fletzii!

Spune-i profei ca este murdara de ruj pe dinti si vei vedea cum isi va scoate oglinda din geanta sa vada daca este adevarat.

Lipeste-i colegului de banca pe spate un biletel pe care sa fie scris: "Imi caut sot/sotie"

In timpul orei, ii dezlegi sireturile unui coleg (din fata ta) si ii legi picioarele unul de altul. In pauza va incerca sa iese din banca, dar se va impiedica...

In timpul orei, fa-te ca-i spui unui coleg ceva important, dar tu de fapt sa spui pentru tine (in soapta). O sa faci pe tine de ras cand o sa vezi cum se chinuie sa te inteleaga.

Scri pe un biletel "uite o talpa pe tavan" apoi o dai colegului de banca si el o da mai de parte sa vezi cum sa uita fraierii.

Te faci ca scapi ceva in timpul orei si rogi un coleg sa il ia de jos. Intre timp, ii furi ceva de pe banca.

Pune urmatoarea intrebare unui coleg:
Esti puternic ori invizibil? Daca el iti raspunde ca e puternic tu scuipa jos si spune-i sa o ridice ca doar este puternic, iar daca iti raspunde ca este invizibil da-i o palma peste cap si spune-i ca nu l-ai vazut deorece este invizibil.

toate sunt amuzante!laughing funda?

6 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

-La telefon:
-Buna ziua.Sunt de la curent (cablu) si va informam ca in urmatoarele 12 ore telefonul vostru va fi defect, deoarece vom lucra la el.Va rugam nu raspundeti nimanui in urmatoarele 12 ore caci persoana respectiva va fi electrocutata.La revedere!
...suni la acelasi numar si daca raspunde faci "Zzzzddddddsszzzzddd"...

-Alo? Va merge frigiderul?
-Da.De ce?
-Mergeti si prindeti`l pana n`ajunge prea departe!

-Farse de farse:
Galeata la usa, ai sireturile desfacute, spargi usturoi in clasa, zici la unu` ca sa rahat pe el...etc.Funda?

| Tynnna a răspuns:

OO, dar mai e pana atunci.hee hee Mie imi place mult farsa aceea in care pui p cineva sa ia ceva de pe jos si tu in spatele lui rupi o bucata de material ca sa creada ca i s-au rupt pantalonii. Sau sa ii pui pe scaun inainte sa se aseze o plosca sau balon din ala de cauciuc cu aer( nu stiu cum se numeste). Va face zgomotul unui...partz laughing)

| Iulian03 a răspuns:

Sa pui sare in loc de zahar in cafea

| Iulian03 a răspuns:

Sa schimbi zaharul cu sarea.Sa ii trezesti pe parinti tai pe la miezul nopti si sa ii zici ca trebuie sa plece la munca dar sa tragi si zealuzelele.Sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare care zice ca a furat ceva sau sa ii zici ca i sa suspendat permisu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la sonerie la oameni. Dupa ce faci asta fugi repede.

| Iorga_Elena_1991 a răspuns:

Nu trebuie farse rautacioase, dar eu stiu una buna.Trebuie sa scrii pe un biletel:buna te iubesc. il semnezi cu alt nume si il pui in banca unui coleg dar nu uita sa incerci sa scrii ori de tipar, ori cu alt scris