| Dorinuttza96 a întrebat:

Ceva sfaturi pentru 1 Apriliehee hee))))
Ce farse?
Fundaa :****

Răspuns Câştigător
| teodora24 a răspuns:

Uite niste farse:
1. Poti sa lipesti o fisa sau o bancnota pe jos la intrarea in clasa/afara pe trotuar! O sa fii surprins cati or sa se aplece sa o ridice!

2. Poti sa schimbi zaharul cu sarea.

3. Furiseaza-te seara in camera parintilor sau a fratilor si fixeaza alarma ceasului cat mai devreme.

4. Intr-o cutie cu lapte adauga colorant alimentar. Nu este toxic si ii va speria pe cei care vor vrea sa-l consume!

5. Lipeste cu un scoch incolor capacul si colacul de la wc (asta daca ai boala pe femei sau cacaciosi ). O surpriza neplacuta pentru cineva care se grabeste sa ajunga la baie!

6. In timp ce doarme cineva pune intr-o farurie mai multe hartii, du-te in fata lui, da-le foc si striga tare dupa ajutor. Cu siguranta va fi o pacaleala pe care nu o va uita prea usor!

7. Lipeste-i prietenului tau pe spate o banda anti-furt. In momentul in care va incerca sa iasa din magazin o sa declanseze alarma.

8. Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) in care ii s-a suspendat permisul si ca este cercetat penal pentru omor.

9. Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) prin care sa-i anuntati ca fiica/ fiul lor va fi exmatriculat intr-o saptamana si ca sunt obligati sa se prezinte la scoala in data de XX. XX. 2009 la ora XX pentru o sedinta cu directorul.

10. O farsa destul de buna este sa bagi varfuri de chibrit in tigari. Cel care le va incerca va avea parte de o surpriza nu tocmai placuta!

11. Mai poti pune ulei pe gresie

12. Sa schimbi iala la usa

13. Sa dai foc la o hartie, cand cineva doarme si sa strigii cat te tine gura focccccccccc!

Sper ca te-am ajutat.
Funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi că nu la toată lumea cade bine farsele.
Ai de grijă cui şi ce fel de farse faci.
http://1-aprilie-ziua-pacalelilor.blogspot.ro/p/idei-pentru-farse.html
Te pup!

| Rus_Lacramioara_1997 a răspuns:

Lipeste cu superglue o moneda pe strada sau in general intr-un loc pe unde trec multi oameni. Apoi stai pe undeva pe-aproape si priveste cum isi rup unghiile incercand sa ridice moneda. Schimba sarea cu zaharul astfel incat ceilalti sa nu remarce si asteapta sa le vezi expresia cand gusta din felul de mancare.
Lipeste-i prietenului tau pe spate o banda anti-furt. In momentul in care va incerca sa iasa din magazin o sa declanseze alarma.

| biutza20 a răspuns:

Am incercat si eu si a iesit ireprosabil daca esti failiarizat cu pasta de dinti sub clanta incearca cu un recipint ffff mic de faina deasupra usii