| 13Denisa a întrebat:

Dati-mi niste sfaturi TPU. Am un proiect de Craciun si trebuie sa construiesc un brad de max 1 m, din materiale reciclabile. Dati-mi o idee ce materiale as putea folosii pentru bradulet.

4 răspunsuri:
| verypanda a răspuns:

Clasa noastra a facut anul trecut.Iti trebuie hartii colorate, foarfeca si 2 sticle de plastic de 2 l.
Lipesti sticlele una peste alta, pe hartii iti desenezi mana si dupa ce ai desenat pe mai mult foi mana ta le decupezi si le lipesti pe cele 2 sticle.
Sper ca te-am ajutat!
Asa am facut in clasa. a 3-a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am construit in a 7alaughing

deci am facut din carton duplex dar din ala gros gros dar al meu avea aprox un mhappy

am facut prima fata din carton duplex verde, iar apoi pe cealalta

si le-am lipit cu scoci ca sa nu stea una langa cealalta
am infipt trunchiul in celuloza, si am pus pe el cu super glue dopuri din plastic si de tabla

iar din hartie creponata am facut lantisoare
in varf am pus un glob
am mototolit o hartie galbena si am prins`o cu capsatorulhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai hartia colorata ar fi o solutie...si peturile daca sti cum