| seena8616 a întrebat:

Hello! dati-mi si mie niste idei de mesaje de Craciunwinking

cele mai frumoase funditawinking

Răspuns Câştigător
| Bubbulina_2682 a răspuns:

Aho, aho, copii sh frati, ochi din calculator nu. i luati, pe messinger sa intrati, la prieteni sa urati: la multi ani cu bucurie! si un BUZZ sa imi dati mie.sau ignor sa-mi dati din prima, ca nu am facut bine rima, ia iesiti din invizibil, ca doar eu sunt disponibil si nu mai stati voi pe BUSY, ca nu ai treaba ai iluzii, nu mai fi tu smecher mare, ca ai status cu emoticoane, de imagini ce sa zic...parca ai fi mare VIP, dnd nu ma lua, ca ma doare undeva, daca ti-a placut mesajul nu iti scarpina obrazul, da. l si tu in continuare, ca doar ai o lista mare! AHO! AHO! AHO! NU VA CONVINE IGNORE

2 răspunsuri:
| asdfghjklș a răspuns:

1. Miros de brad, parfum de flori, bat in ferestre uratori, clipesc pe cer mii de culori, fiti fericiti de sarbatori, acum si'n anii urmatori!
2. Poate va ninge de Craciun, Si-n palma astfel sa adun, Fulgi reci de nea, dumnezeiesti, Cu ei si ingeri si lumina si povesti
3.Pe cararea ninsa ce duce catre Noul An, iti astern cuvinte calde sub bradul de Craciun: bucurie, voie buna si multa sanatate
Mosul vine cam tiptil, niciodata nu-l simtim, dar de fiecare data, lasa-n fiecare poarta fericire, bucurie, sanatate pe vecie! CRACIUN FERICIT!
4.Reteta pentru un an bun Se iau 12 luni si se curata foarte bine de amaraciune, mandrie, ura, invidie, frica, irascibilitate si stres. Se imparte fiecare luna in 28-31 zile, dupa caz, astfel ca proviziile sa ajunga exact 1 an! Fiecare zi se prepara separat: 1 parte munca, 1 parte liniste, 1 parte umor. Se mai adauga 3 linguri optimism, 1 lingurita toleranta, un praf de bun simt si... o picatura de speranta! Peste aluatul astfel obtinut se toarna apoi dragoste din belsug... Preparatul gata facut se aseaza pe farfurie si se impodobeste cu frunzulite de curaj si incredere in sine. Se serveste zilnic, cu bucurie, alaturi de ceasca de cafea din fiecare dimineata! Prezenta reteta nu se compenseaza, ea este gratuita si se transmite liber de la om la om, insotita de urarea: Un An Nou darnic si bun, Sanatate Deplina, Fericire Maxima si Abundenta Absoluta!
5.Pe la geamuri cad stelute iar pe foc sunt sarmalute, iar bradule la locul lui, mosule la treaba lui, sa ne fine noua bine, iaca si craciunul vine.Craciun fericit
6.Bradul e impodobit, Mosul inca n-a sosit, Incepeti sa colindati, Si pe el sa-l asteptati. Va veni la fiecare, Cu cadouri si-o urare: Un Craciun plin de iubire, Sanatate, fericire, Mult noroc si impliniri Si ani plini de bucurii.
7.Catelus cu parul' cret
sa ai jeepu' in cotet
si o vila cu piscina
Andreea Marin ca vecina
o lopata pentru bani
La Anu si la Multi Ani
8.La ceas de sarbatoare cand anul are tamplele ninse, iar colindele ne incalzesc sufletul cu bucuria Craciunului, va doresc sanatate, pace si prosperitate
9. Astazi e o zi in care sufletul drag va invinge orice urma de tristete, azi e o zi in care tot ce ti se pare greu azi va deveni usor, azi e o zi cand trandafirul vietii tale va deveni mai infloritor. La multi ani!
10. Frumusetea iernii cu albul fulgilor de nea presarati peste gandurile voastre, cu dulcele ecoul al colindelor, cu imaginea in suflet a celor dragi, va va petrece intr-un nou an impliniti, iubiti, fericiti.
Sa aveti un 2009 asa cum vi-l doriti!
11.Lucrurile mici pe care le facem si le spunem au mare importanta in timp ce noi ne urmam calea. Un gest frumos poate sa ia povara umerilor obositipe drum. O vorba buna poate indulci inima precum o ploaie de vara peste florile insetate.Cata bucurie tasneste deodata din lucrurile mici si simple, deci simplu dar din suflet "LA MULTI ANI!

| KissPisy99 a răspuns:

A venit craciunul... o perrioada minunata in care fulgii danseaza. oamenii de zapada iau nastere.
. sper sa ai un craciun super