| Anonimuuuussssss a întrebat:

Care este opinia voastra despre discriminare? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| ByaBibiutza a răspuns:

Eu cred ca discriminarea este acțiunea prin care unele persoane sunt tratate diferit sau lipsite de anumite drepturi în mod nejustificat, pe baza unor considerente neîntemeiate. Funditaa plzzz?

9 răspunsuri:
| aleCsandrra a răspuns:

Eu una cred ca e stupida. Nu trebuie sa fim discriminati doar pentru ca suntem diferiti. Dar ce sa le ceri romanilor. Ei discrimeana pe oricine indiferent de peroana, fie copil sau adult. Deci, este cea mai mare PROSTIE! Parerea mea.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Sunt împotriva ei.
Pe curând!

| LolaLollita a răspuns:

Momentan, in multe privinte, romanii sunt discriminati in tara lor.

| MrSoapte a răspuns:

Daca nu sunteti de-acord cu discriminarea, atuci spuneti-mi...ce parere aveti despre ciorile care traiesc printre noi! Nu discriminati lepadaturile care cersesc in intersectii? Nu discriminati ciorile care-ti fac semn sa parchezi in locurile publice? Nu discriminati ciorile care se duc la furat in Spania, Italia, Franta, etc? Hai sa fim seriosi...

| Ƨirenia a răspuns:

Discriminarea e pentru cine merita.

| Trippy a răspuns:

Eu dispretuiesc orice fel de discriminare.Rasiala,sexuala, nu conteaza. Daca discriminezi o persoana il faci sa se simta deplorabil. Daca tu ai fi in locul lui ti-ar placea?

| Petru54321 a răspuns:

Discriminarea este o forma de incalcare a dreptului de egalitate a sanselor de afirmare si dezvoltare a personalitati

| allisi a răspuns:

Discriminarea e una, mana in mana cu prejudecata ( bineinteles ca nu e buna ), adica sa judeci pe cineva pentru ca ai auzit ceva despre rasa/etnia lui. Desigur, exista si discriminare de varsta sau de sex, dar cea amintita mai sus este cea mai frecventa.
De exemplu, romii/tiganii : nu toti sunt indisciplinati, dar nu inseamna ca daca nu placi o persoana pentru actiunile ei, o discriminezi.