| codrincodrin a întrebat:

Dau funda! Ce intrebari s-ar putea adresa unui presedinte inainte de alegeri si dupa acestea. Sau daca nu ar fi presedinte si ar candida pentru prima oara? Ajutati-ma va rooog!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sper că știi cum se face un interviu! E foarte bine să ai întrebările pregătite, dar trebuie să fii documentat cu privire la intervievat, să-i cunoști cât de cât activitatea și, să nu uiți că, înainte de toate, interviul este o conversație! Să știi să conduci discuția, în așa fel încât să reiasă ceva nou, ceva care, în alte condiții ar fi rămas necunoscut. Deci, interviul e mult mai interesant dacă te abați un pic de la întrebări, în funcție de răspunsurile care le primești, să dezvolți ideile, să ceri detalii, nu doar să adresezi întrebările care ți le-ai stabilit inițial, ca pe-o... bandă rulantă, fără să intervii în declaratiile lui. E conversație, nu uita!

Ti-am oferit câteva exemple de întrebări prin mesaj privat.

1 răspuns:
| Gabitzu9292 a răspuns:

Pai daca are indoieli ca va castiga daca crede ca are oamenii de partea lui cu cat va castiga ce o sa faca daca o sa faca ceva pentru tara etc.