| FlorinaRuby a întrebat:

Dau funditSa pentru cel mai bun raspuns! Deci...peste o saptamana imi renovez camera mea si am nevoie de niste idei
1.Pereti mov/roz? deschis/inchis?
2. Ceva idei decoratiuni hand/homemade mai originale(cat mai multe)
3. Ce as putea pune prin camera?
4. Ce pot pune pe pereti?
As dori ceva mai multe idei... poate despre cu aveti voi in camera
Daca se poate si niste idei care nu sunt raspunsurile acestor intrebari

Răspuns Câştigător
| PeAcE a răspuns:

In camera mea este foarte mare nebunie...

Sincera, am cate un perete de cate o culoare. Am un perete roz, unul galben, unul mov si unul bleu.

Pe pereti eu am foarte multe postere cu arsistii mei preferati, iar prin camera am puse destul de multe jucarii, aranjate pe noptiera, pe televizor, birou etc.

Si din loc in loc mai am si cate vedere lipita dau pusa, eventual suvenire pe care le-am achizitionat prin excursii sau calatorii.

Mai am si destule toblouri, de fapt poze cu cei dragi puse in rame. Am destui verisori si destule verisoare care au un loc special in viataza si inima mea.

Succes!

7 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Din punctul meu de vedere mai ine varuiesti peretii cu o culoare mai deschisa ca sa fie camera luminoasa, daca o sa fie intr-o culoare inchisa va fi intunecata mai ales daca nu ai niste ferestre foarte mari prin care sa intre lumina.
Ca decoratiuni iti pot recomanda lumanari decorative hand made, si eventual petale uscate din trandafir sau lavanda pe care le poti pune intr-un bol de sticla si pe langa faptul ca miros frumos arata si bine. http://www.atshopping.ro/category.php?id_category=7
http://www.atshopping.ro/category.php?id_category=6&p=3

De asemeni poti pune in niste rame mai deosebite poze cu tine, cu familia, cu prieteni.
Pe preti poti incerca cu niste tablouri frumoase, dar pictate pe panza chiar.

Eu mai am prin apartament tot felul de suveniruri de prin tarile pe care le-am vizitat, stranse de-a lungul timpului.

| OxiiiLineage a răspuns:

1. mov. inchis
2. decoratiuni : o lampa facuta de tine, puneti revistele intr-o anumita ordine. Eu tin scrisori intr'o cutiuta.
Si un jurnal :d.
3 : eu dorm pe jos big grin. pe o plapuma big grin. ce ai putea pune : diverse, machiaj, parfumuri, cd cu muzica si filme.
4 : postere, colaje despre actori/cantareti preferati.
Eu am carti big grin. Multe cartiiii straight face. si Intr'un loc am un covor dedicat pentru timpul liber big grin. A, pune si flori. Creeaza spirit de prospetime.

| WatswovskyvonAle a răspuns:

1.Eu cred ca ar trebui 2 roz doi mov ca sa fie bine! dar nu unul langa altul, in forma de cruce, daca intelegi ce vreau sa zic... Eu pe perete am chitara mea pe care am scris.TOKIO HOTEL! si multe alte lucruri si am si niste fluturasi roz agatati de ea, foarte multe postere, lucruri create de mine...inimioare,multi ursuleti prin camera care i-am cumparat simpli iar eu i-am "tunat"daca pot spune asa cu pietricele si am un fotoliu cu bilute mici, stii? tot de culoarea roz sper ca te-am ajutat! Fundita?big grin

| FlorinaRuby explică:

Dar ceva idei de decoratiuni hand/homemade pentru camera?
Fundita si pentru cele mai bune idei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune boluri de sticla cu apa si petale artificiale, margele, flori ex.nuferi, stelute sau inimioare colorate din sticla etc

| laurajuss a răspuns:

1mov deschis. e mai la moda cu flacara violethappy
2stelutze sau inimiore galbene sau rosii.se asorteaza cu mov
3pai patul un biroas televisorul un fatoliu o bicicleta de facut sport.
4 niste postere cu personajul preferit sau niste tabloase sa se asorteze cu movul de pe perete
5 punetzi niste decoratiuni fosforescente.si asta se asorteaza cu movul.uzeaza mai mult rosu deschis si galben.pe peretzi iti recomand sa faci niste decoratiuni galbene(pe peretele mov). patul sa il pui intron colt.sa nu fie in mijloc.pentru decor sa uzezi niste floricele roz sau mov iar pedelele de 2 feluri.albe iar pe deasupra mov sau roz.deci tot se leaga de movwinkingwinkingwinking

| karokyd a răspuns:

happy incearca un roz cu albastru deschis dar culorile sa fie in diagonala jumate roz, jumate albastru, cu o mobila de perete suspendata... ca aia e faina... sa para ca e lipita de perete, cu niste rafturi asezate in forma de Z si un pat imens big grin