| xdpicolino9495 a întrebat:

De 2-3 zile imi apare Windows genuine nu stiu cum sa scap pe el, deoarece imi face mereu imagine dupa ecran neagra
am windows 7 ultimate
dau fundita, tot ce vreti voi dar numai scapati-ma cumva de el
Y! M: Alyn_boy95

6 răspunsuri:
| spxinsane a răspuns:

Ai windowsul piratat.

Nu este activat si atunci o sa expire.

Nu incurajam pirateria, dar poti sa cauti un windows7 activator.

Rulezi programu si pe urma scapi de problema.

Spor

| AndreiP98 a răspuns:

Am avut si eu problema asta. Uita-te pe pagina mea, cauta intrebarea si fa ce scrie la raspunsul cu funda

| moldovianu a răspuns:

Intrati in :

1. C>Windows>System32 si se dau rename la fisierele: WgaLogon.dll si WgaTray.exe de exemplu Wy.dll si Wz.exe moment in care ele nu mai pot opera.
2. C>Documents and Settings>All Users>Application Data>Windows Genuine Advantage si se da delete acestuia (Windows Genuine Advantage)
3. Restart

| Criissuu a răspuns:

Buna.Si eu am avut Windows 7 si l-am instalat din nou,dar dupa ce l-am instalat imi aparea si mie la fel ca la tine, deci asta inseama ca windowsul nu este original este o copie, ai fost inselat...Si singura solutie este sa ti-l instalezi din nou.Baftawinking...

| Nestle a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta si singura solutie a fost sa reinstalez Windows-ul, iar dupa ce l-am facut am dezactivat update-urile pentru ca asa se prind cei de la Microsoft ca windows-ul este piratat. Mai erau niste programe pe net, dar eu nu am reusit cu ele.

| red23 a răspuns:

Instaleaza removeWAT si te scapa de avertizare si nu ti se mai face ecranul negru. (Nu mai face actualizari la windows ca de aia face asa)