| Kitty2018 a întrebat:

De cateva zile vreau sa imi fac o agenda pentru a-mi planifica mai bine timpul. Habar nu am cum sa o organizez pentru a arata cute, elegant dar sa fie si utila. Ma puteti ajuta?
FUNDA

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AdrienWH a răspuns:

Salut happy. Daca vrei o agenda bine organizata, si sa fie cute iti recomand urmatoatele:
-Pe prima foaie deseneaza o pisicuta sau ce animalut iti place
-Pe prima pagina din luna fă un desen ca un curcubeu, dar doar cu prima culoare din el si scrii sus ce luna e
-in a doua luna desenezi exact acelasi curcubeu doar ca ii adaugi 2 culori happy.Si tot asa pana se completeaza curcubeul (Nu stiu daca ai inteles)
-Fa ti si un MoodTracker in agenda, unde sa ti notezi cum te-ai simtit in aceea zi.
-Noteaza lucrurile importante cu rosu, pe cele amuzante cu verde, pe cele optionale cu albastru...etc,sau le poti scrie cu pixuri colorate.
-Iti poti nota si la ora niste culori, gen daca trebuie sa ajungi undeva si sa nu intarzii.Gen daca notezi o ora cu rosu inseamna ca trebuie sa fii acolo la fix! daca e galben poti lipsi cateva minute sau daca e albastru e optional sa fii acolo.
Acum nu stiu, daca te-am ajutat si daca ai inteles.In fine iti urez bafta cu agenda big grin

1 răspuns:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"o agenda" utila pe care sa o respecti poate fi scrisa si pe tocul usii; cat de "cute" o sa fie vei vedea prin rezultatele otinute