| xibalba a întrebat:

De ce apar pe TPU, frecvent, intrebari ale caror raspunsuri le poti cauta extrem de simplu pe Google? Inteleg ca suntem Toti Pentru Unul...insa unele intrebari se pun doar de dragul de a fi puse.

Răspuns Câştigător
| Andreea24 a răspuns:

Da, unii pun intrebari doar de dragul de a acumula puncte. Cel mai usor mod de a elimina acest tip de persoane este de a nu le mai raspunde, se vor plictisi la un moment dat sa puna intrebari.
Mai exista si un al doilea tip de persoane, ma gandesc la cei cu varste mai mici sau cei incepatori intr-ale computerelor ce au luat contact cu acest site si le este mult mai simplu sa afle lucruri de aici.

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sunt, intr-adevar multi care pun intrebari din astea. Cred ca stiu si de ce. Sunt o gramada de persoane care inca nu au aflat ca internetul mai foloseste si la altceva decat la chat. Ei percep acest site ca pe un chat, deci, se comporta ca atare.

Ce nu pricep eu este sesul intrebarilor gen "stii si castigi". Ma plimb deci, pe Google, imi sare in ochi o informatie, o copiez fuguta si o pun pe site. Ceva de genul "eu- sunt -destept- si- stiu -ia- sa- vedem- daca- si- voi- sunteti- la- fel".

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sunt de acord ca unele intrebari le poti gasi raspunsul pe GOOGLE, dar de ce astfel de intrebari primesc aprobarea celor de la TPU? Daca o intrebare a primit aprobare sa fie lansata pe TPU de ce unii vocifereaza si isi dau cu parerea? Ar trebui sa fie un regulament pe aceasta tema in care noi sa ne conformam, si sa punem intrebari conform unui program impus creiat de cei ce administreaza si conduc TPU. În felul acesta nu ar mai exista discutii pe aceasta tema, care creiaza dispute fara sens.

| xibalba explică:

Autoboy, nu am stiut ca aceasta intrebare a mai fost pusa pe site, pentru ca sunt nou-venita. scuzele mele.

| Parintele a răspuns:

Nu suntem mereu seriosi pe TPU. Mai vrem sa vedem si parerea unora nu doar raspunsul la intrebare. Asa ne cunoastem cat de cat. Imagineaza-ti ca daca vreau sa aflu care este definitia teoriei relativitatii o sa caut pe google, dar daca vreau sa aflu cum se trateaza lumea de carcei. o sa intreb pe TPU.

| viki a răspuns:

Asa este,@agec.

| girlxx21 a răspuns:

Este vorba si de stresul de a cauta... unora li se pare mai usor sa puna o intrebare decat sa caute pe site-uri. Nici eu n-am inteles asta niciodata! Mai interesant e sa gasesti pe diverse site-uri ce te intereseaza poate pe altele cu unele amanunte mai importante happy

| autoboy a răspuns:

Din pacate chiar si aceasta intrebare a fost pusa de mai multe ori pe TPU... ce-i drept raspunsul nu il poti afla pe google in acest caz, insa poti trage usor concluzia ca unii oameni de pe TPU vor sa fie bagati in seama si atunci, din cauza ca imaginatia nu ii ajuta, pun uneori intrebari stupide sau cu raspunsuri evidente.

| autoboy a răspuns:

Agec, stai linistita, fiindca am impresia ca fiecare dintre noi, cei prezenti pe TPU, daca nu au pus neaparat intrebarea asta sunt sigur ca au avut intentia sa o faca happy

| SilverEyes a răspuns:

Este o diferenta cand efectiv cauti un raspuns dorit pe google sau pui tu insati o intrebare si primesti un raspuns. Nici o intrebare nu este pusa asa sa fie pusa, fiecare om are nivelul lui de probleme atat ca fiecaruia i se pare un anumit subiect mai important decat celalalt. Fiecare intrebare are scopul ei la fel cum fiecare om are problemele lui. Nu poti spune ca o intrebare legata de dragoste este mai importanta decat una despre moda ca de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai dreptate, chiar si una ca a ta are o frecventa saptamanala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La unii le e mai simplu sa scrie pe un site.decat sa gaseasca asta pe google intr-un minuthappy
Se pun intrebari tampite. si din cauza ca unii au o anumita varsta.

Întrebări recente