| SnicK a întrebat:

De ce cand vorbesc cu cineva la microfon, vocea mea nu e la fel ca ce aud, adica multi vorbesc dar in realitate vorbesc la fel ca in microfon, dar eu cand vorbesc ei spun ca nu e vocea mea.
Cu orice microfon se intampla asa si nu doar la PC, si la telefon si la "spectacole" unde am vorbit.

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

E vorba de alt mediu de transmisietongue nu stiu detaliile tehnice. Vocea, ca sa ajunga la urechea ta cand vorbesti cu cineva fata in fata strabate doar aerul, pe cand atunci cand vorbiti la telefon, trece prin niste sisteme de transmisie de alta naturatongue Microfonul este un sistem de amplificare, si sigur distorsioneaza vocea cumva. Ti-as spune mai multe, dar nu ma priceptongue

4 răspunsuri:
| Lollypop a răspuns:

Si eu, la microfon o am cam ciudatalaughing. Nu stiu de cethinking Deci nu esti singurul\singuralaughing.

| change12 a răspuns:

Stiu asa e si la mine si la toti stai calm eu am o voce tampita tare la microfon

| matrixismyname a răspuns:

Probabil ca creieru are alte codecuri audio... PC-u are unele, telefonul altele.

| Revolt666 a răspuns:

Si eu