| FreshMint a întrebat:

De ce gandesc negativ?

11 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Pentru că nu ai voință și nu-ți pui o barieră.

| MCRgurl a răspuns:

Pai si eu aveam aceeasi problema ca tine.Dar sa iti spun ceva ce ajuta:asculta muzica.In timp ce asculti muzica gandesti mai pozitiv, si chiar merge, pentru ca iti spun ce am facut eu.

| SweetSacrifice a răspuns:

Because you are listening to Bob Dylan too much.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fiindcă, ori ești prea trist, ori îți lipsește încrederea în forțele proprii. Schimbă-te! Ai să vezi că și viața ți se va schimba!

| suffarstar a răspuns:

Probabil esti nemultumit cu viata pe care o duci,ai un stil de viata plictisitor,ai parinti cicalitori si nu ai reusite sau sperante mari de la viitor. Probabil. Atunci e cazul sa iei viata de coarne,sa te apuci sa faci ceva, sa iti plasezi obiective, le notezi, nu mai pierzi vremea pe lucruri aiurea, te gandesti serios la viitor si la prezent si mai ramane un singur lucru de facut: da'ti o sansa! Daca tu nu crezi in tine, atunci cine crezi ca o va face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti singurul care poate raspunde la intrebarea asta. De unde vrei sa stim noi de ce gandesti negativ?

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Pentru că eşti realist...

| IBeliveICanFly3 a răspuns:

Citeste cartea "Secretul multumirii". (sunt 3 carti). Dupa ce le vei citi, nu cred ca vei mai gandi negativ niciodata. happy

| Elenuca3567 a răspuns:

Pentru ca nu deschizi ochii si te uiti cate bucurii iti rezerva viata. Unii sunt bolnavi in faza terminala si tot gandesc pozitiv, speranta ultima moare. happy

| Marybm a răspuns:

De ce nu gandesti pozitiv?

| IoanaDiving a răspuns:

Lipsa de unele vitamine (magnesiu de-obicei)sau ai ceva ce te macina pe interior care iti afecteaza toata gandirea